Hayrunnisa Hanım için yazarlar ortak noktada birleşti

Hayrunnisa Hanım için yazarlar ortak noktada birleşti.29901
  • Giriş : 23.08.2007 / 23:39:00
  • Güncelleme : 23.08.2007 / 23:32:20

Kartel medyasının hedefindeki Hayrunnisa Gül için islamcı kadın yazarlar ortak noktada birleşti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kartel medyasını hedefindeki isim Hayrunisa Gül’ün “modacılar” ve “moda başörtüsü” gibi tartışmalara alet edilmesine tepki gösteren Yazar Emine Şenlikoğlu, “Hayrunisa hanım karakteri oturmuş, dinine düşkün bir hanımdır. Ben kendisine güveniyorum. Kendisi şahsiyetli biridir” dedi.

TAVİZ VERMEZ

AK-DER Başkanı Refia Kızılhan ise “O’nun tesettüründen taviz vereceğine inanmıyoruz” diye konuştu.

Çankaya’ya çıkmaya hazırlanan Cumhurbaşkanı Adayı Abdullah Gül’ün eşi Hayrunisa Gül’ün “modacılar” ve “moda başörtüsü” gibi tartışmalara alet edilmesi tepki çekti. Araştırmacı-Yazar Emine Şenlikoğlu, Hayrunisa Gül’ü geçmişte pek çok konferansından tanıdığını, pek çok kez görüştüklerini belirterek “Şahsiyetli kadındır, ona güveniyorum” dedi.

“ONA GÜVENİYORUM”

Medyaya yansıyan haberlerin maksatlı olduğunu belirten Emine Şenlikoğlu, “Hayrunisa hanım karakteri oturmuş, dinine düşkün bir hanımdır. Çevresindekilere çok güler yüzlü ve dostça yaklaşan biridir. Yerine göre hareket ediyor, ölçülü insandır. Bakan olan eşini fevkalade taşımıştır. Siyasilerin eşi olmak zordur. Ama bütün zorlukları aşmış durumdalar. Kaprisleri yoktur. Bence Hayrunisa hanımla ilgili kaygılar yersizdir. Ben kendisine güveniyorum. Kendisi şahsiyetli biridir” ifadelerini kullandı.

“TESETTÜRDEN TAVİZ VERMEZ”

Ayrımcılığa Karşı Kadın Hakları Derneği (AK-DER) Başkanı Refia Kızılhan ise başörtüsü konusundaki tartışmaları ve uygulamaları eleştirdi. Hayrunisa Gül’ün şahsı üzerinden yapılan tartışmalarla ilgili, “O’nun tesettüründen taviz vereceğine inanmıyoruz. Başörtülü kadınlar hangi konumda olurlarsa olsunlar ayrımcılığa tabi tutuluyor, bu durumlar da onların psikolojilerini olumsuz etkiliyor” dedi. Kızılhan, devam eden başörtüsü yasağı konusuyla ilgili de çözüm üretilmesi gerektiğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious