Hayvan pazarı değil, cephanelik

  • Giriş : 08.11.2006 / 00:00:00

ERZURUM Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şubesi ekipleri, bir ihbar üzerine İstasyon Mahallesi'ndeki Hayvan Pazarı'nda ‘Samanlık-1’ adlı operasyon düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstasyon Mahallesi Kombina Caddesi'ndeki Hayvan Pazarı'nda bulunan ahır, samanlık, çayevi ve lokantalara bugün saat 07.00 sıralarında baskın düzenlendi. Özel Harekat ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüklerine bağlı ekiplerinin de katıldığı operasyonda, polisi karşılarında gören bazı kişiler, ruhsatsız tabancalarını saman balyalarının arasına attı.

Asayiş Şubesi'ne bağlı cinayet ve gasp bürosu ekipleri, ahırları, ot ve saman balyalarını didik didik aradı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı operasyonda 9 milimetre çapında 6 tabanca, 7.65 milimetre çapında 5 tabanca, 6.35 milimetre çapında 1 tabanca, 38 kalibre 1 tabanca, 9 milimetre çapında 3 kuru sıkı tabanca, 2 av tüfeği ile bu silahlara ait çok sayıda şarşör ve mermi ele geçirdi. ‘Samanlık-1’ adlı operasyonda ayrıca ‘sallama’ diye nitelendirilen 6 döner bıçağı, bir sustalı çakı ve 3 gram da esrar bulundu. Yaklaşık bir saat süren operasyonda silahlarla ilgili olarak 20 kişi, gözaltına alındı.

Operasyonun çok başarılı geçtiğini açıklayan Emniyet Müdür Vekili Ahmet Demiral, “Erzurum'un huzur ve güveni için düzenlenen bu tür operasyonların devamı gelecek” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious