Hayvan pazarları hareketsiz

  • Giriş : 18.12.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin sayılı hayvan pazarlarından birine sahip olan Burdur'da kurban bayramına 2 hafta kala beklenen hareketlilik yaşanmıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde Burdur'a 7 adet büyükbaş hayvan getiren Keramettin Otuz, satış gerçekleştiremediğini bildirdi. Türkiye'nin birçok iline göre ucuz olan hayvanların yine de elde kaldığından bahseden Otuz, bayramdan birkaç gün önce satışların olmasını beklediklerini aktardı. Merkeze bağlı Düğer köyünden 3 hayvan getirdiğini bildiren Yusuf Meral ise bütün hayvanlarını sattığını belirtti. Ancak kar değil, zarar ettiğini belirten Meral, "Hayvanları geri götürmemek için yok pahasına elimden çıkarttım. Vatandaşta para yok. Malın hakkını veremiyorlar, biz de ucuza satış yapmak zorunda kalıyoruz." diye konuştu.

Hiç satış yapamayanlardan biri de Kışla köyünden pazara gelen Osman Soylu. 3 hayvanını evine götürmek zorunda kaldığı için üzgün olduğunu bildiren Soylu, "En büyük hayvanıma bin 500 YTL istiyorum. Ancak bu fiyatı kabul edip, kurbanlığı satın alsalardı bile zarar etmiş olacaktım." dedi.

Bu arada alıcı ve satıcıların bir çoğu hayvan pazarının üstünün kapatılmasını sağlayan Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya'ya teşekkür etti. Ayrıca pazardaki kurallara uymayan satıcılar ile zabıta ekipleri arasında zaman zaman tartışmalar da yaşanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious