Hazine Müsteşarlığı meydayı uyardı

Hazine Müsteşarlığı meydayı uyardı.8182
  • Giriş : 05.12.2008 / 22:11:00

Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı, Uluslararası Para Fonu IMF ile yürütülen görüşmeler hakkında kurumlara dayandırılmadan yapılan haberlerle ilgili uyarılarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı, Uluslararası Para Fonu IMF ile yürütülen görüşmeler hakkında gerekli açıklamaların resmi makamlarca yapıldığı ve bu konuda tam yetkili kurumlara dayanmayan haber ve yorumlara itibar edilmemesinde fayda görüldüğünü bildirdi.

Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı'ndan yapılan açıklamada, son günlerde basında Uluslararası Para Fonu IMF ile yürütülen görüşmelerin içeriği, zamanlaması, formatı, tutarı ve süresiyle ilgili olarak birçok haber ve yorumun yayımlanmakta olduğunu bildirdi. Açıklamada, IMF ile yürütülen görüşmeler hakkında gerekli açıklamaların, başta ilgili Devlet Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı olmak üzere resmi makamlarca yapılmakta olduğu ve gelişmelerin kamuoyuyla paylaşıldığı bildirildi. Açıklamada şöyle denildi:

"Bu konularda tam yetkili kurumlara dayanmayan kısmi, eksik ve doğru olmayan haber ve yorumların kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesine ve yönlendirilmesine yol açacağı açıktır. Önümüzdeki dönemde de bu konuda kamuoyunun bilgilendirilmesine, yetkili mercilerce devam edilecektir. Bu konuda tam yetkili kurumlara dayanmayan haber ve yorumlara itibar edilmemesinde fayda görülmektedir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*