'Hazır olmasak da lige başlayacak düzeydeyiz'

'Hazır olmasak da lige başlayacak düzeydeyiz' .11604
  • Giriş : 10.08.2007 / 17:35:00

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, tam olarak lige hazır olmadıklarını, ancak lige başlayabilecek düzeyde olduklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kamuoyunun kendileriyle ilgili görüşlerinin önemli olduğunu, ancak kendilerini nasıl gördüklerinin çok daha önemli olduğunu ifade eden Sağlam, "Daha fazla geliştirmemiz gereken konular var. Bu konuda tabii ki zaman bizim ilacımız olacak. Oyuncularımızın anlayışı, hırsı, istekleri açıkçası gelecek adına bizi umutlandırıyor" dedi.
Sakatlıkları süren oyuncuların yeniden takıma dönmesinin, önlerindeki yoğun dönem için kadro alternatifi oluşturması nedeniyle çok iyi olduğunu anlatan Sağlam, "Geleceğe biraz daha umutla bakmamızı kuvvetlendirdi" diye konuştu.
"Sezon öncesinde ortaya koyduğumuz hedeflerden, Avrupa'da Allah'a şükür sıkıntı yaşamadan devam ediyoruz" diyen Sağlam, "Lig bizim için çok önemli. Yarınki karşılaşmada kendi sahamızda ve taraftarımızın önünde herhangi bir sürprizle karşılaşmadan iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Zürih maçıyla ilgili konuşmak istemiyorum, motivasyonumuz tamamen yarınki Konyaspor maçı için" dedi.
Sağlam, "Üç Büyükler"in yeni sezonda şu an itibarıyla şampiyonluk şanslarının eşit olduğunu söyledi.
Trabzonspor'un her zaman bu yarışın içinde olacağını, Kayserispor'un da üst sıraları zorlayacağını ifade eden Sağlam, "Büyük takımlar yine bu yarışın içinde olacak. Zaman kimin nerede olacağını gösterecek" diye konuştu.
Sağlam, forvet oyuncularının takımdan ayrılmasıyla ilgili olarak herhangi bir sıkıntı yaşanıp yaşanmayacağının sorulması üzerine de şöyle konuştu:
"Bobo, Nobre ve Burak'ın iyileşmesi, Batuhan ve Delgado'nun zaman zaman taktiksel anlamda o bölgeye yakın oynaması bu konuda bizi gelecek açısından çok fazla endişelendirmiyor. Ön tarafa bir oyuncu araştırmalarımız devam ediyor."
Spor kamuoyunda ifade edilen, "Beşiktaş haftada 3 maç oynamaya hazırlıklı olmalı" yorumlarına kendisinin de katıldığını anlatan Sağlam, şöyle devam etti:
"Ama bu sezonun ilk haftasında olmaması gereken bir olay. Birçok takım hazırlık maçı oynarken, biz 3 tane üst düzey maç oynamanın sıkıntısını yaşadık. Belli bir müddet geçtikten sonra 3 tane maç oynamayı biz de istiyoruz."

Mustafa Doğan: "Sözleşmem sürüyor"
Beşiktaş'ta gönderilme kararı alınan ve kendilerine kulüp bulmaları istenen futbolculardan Mustafa Doğan, dün bu kararın kendilerine iletildiğini, ancak kendisinin de bir yıllık sözleşmesini kullanma hakkı olduğunu söyledi.
Mustafa, daha önce Beşiktaş'ta kalmak istediğini açıkladığını ve bu düşüncesinin değişmediğini belirterek, "Bana iletilen karar sözleşmemin devam ettiğini değiştirmez" dedi.
Deneyimli oyuncu, menajeriyle durum değerlendirmesi yaptıklarını ifade ederek, "Yurt dışı ve içinden transfer teklifleri var. Kulübümden birkaç gün izin istedim. Menajerimle durum değerlendirmesi yapıp, en sağlıklı kararı alacağım. Transferde maddiyatın yanında başka önceliklerim de bulunuyor. Kendime göre iyi olacağını düşündüğüm bir kulüp olursa giderim. Transferde ailemi de düşünüyorum. Çocuklarımın okulları var. Bu kıstaslara göre durumu değerlendireceğiz" diye konuştu.
Mustafa Doğan, şu aşamada PAF takımında çalışmaları yönünde bir durumun söz konusu olmadığını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious