HDP'li vekil İbrahim Ayhan'a 1 yıl 3 ay hapis

HDP'li vekil İbrahim Ayhan'a 1 yıl 3 ay hapis.16218
  • Giriş : 17.07.2017 / 14:04:00

HDP'li vekil İbrahim Ayhan'a 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

5. Ağır Ceza Mahkemesi Ayhan için kararını verdi. 'Terör örgütü propagandası yapmak' suçundan yargılanan Halkların Demokratik Partisi Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, bir yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

HDP Şanlıurfa  Milletvekili İbrahim Ayhan hakkında "terör örgütünün  cebir, şiddet ve tehdit içeren eylemlerini meşru gösterecek ve övgü oluşturacak  şekilde açıklama ve paylaşımları" nedeniyle 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle  dava açılmıştı. Ayhan'ın katılmadığı duruşmada  avukatlardan Sevda Çelik Özbingöl ile beraberindeki 5 avukat  hazır bulundu. Avukat Özbingöl, müvekkilinin hafifletici sebeplerden faydalanmasını  istedi. Talebi reddeden mahkeme heyeti, sanık Ayhan'ı ''terör örgütü  propagandası'' suçundan bir yıl 3 ay hapse mahkum etti.

İbrahim Ayhan 2015 yılında sosyal medya hesabından; Tunceli’de güvenlik güçleri ile çıkan çatışmada öldürülen terör örgütü PKK’nın sözde Tunceli sorumlusu 'Baran Dersim' kod adlı İsmail Aydemir ile Suriye'nin Kobani'de DEAŞ ile çıkan çatışmada ölen Aziz Güler'in fotoğraflarını paylaşıp yormu yapmıştı.

TRT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*