Heathrow Havaalanı'nda aşk skandalı

Heathrow Havaalanı'nda aşk skandalı.15706
  • Giriş : 01.04.2008 / 20:54:00
  • Güncelleme : 01.04.2008 / 21:04:59

Heathrow Havalimanı Direktörü Mark Bullock'un aynı yerde çalışan sevgilisinin mağaza dedektifi iken bir anda nasıl havalimanı güvenlik şefi olduğu haberi İngiltere'yi ayağa kaldırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İngiltere'nin başkent Londra'daki ülkenin en büyük havalimanı Heathrow'da iki sevgili arasında yaşanan aşk ve terfi skandalı gündeme oturdu.

Geçtiğimiz gün yapımı tamamlanan ve önceki gün açılan 4.3 milyar sterlin değerindeki Terminal 5'te yaşanan sorunlar bitip tükenmek bilmiyor. Ülkenin milyarlık havaalanı olan Heathrow'un gümrüksüz bölgesinde mağaza dedektifi olarak çalışan 37 yaşındaki Donne Boote, havaalanı güvenlik şefi olarak atandı.

Bir mağaza dedektifiyken binlerce güvenlik elemanın başına getirilen Donne Boote'un, havaalanı direktörü Mark Bullock'un sevgilisi olduğu ve 1.2 milyon sterlin değerindeki evde birlikte yaşadıkları ortaya çıktı.

Heathrow Havaalanı yetkilileri, yeni Güvenlik Şefi Donne Boote'un kariyer basamaklarını nasıl tırmandığı ve havaalanı direktörü ile olan ilişkisi hakkındaki soruları cevapsız bıraktı.

İngiliz basını şimdi şef Donne'un kariyer geçmişini didik didik araştırıyor. İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden Daily Mail'in haberine göre, iki çocuk annesi olan 37 yaşındaki Boote, daha önce 17 yaşında girdiği orduda 'Özel Araştırma Şubesi'nde çavuş olarak görev yapıyordu.

2000 yılında ordudan ayrılan Boote, ikinci defa anne olduğu gerekçesiyle ordudan zorla ayrılması için kendisine baskı yapıldığını öne sürdü. Boote, daha sonra ikinci işi olan Savunma Bakanlığı'ndan da cinsiyet ayrımı yapıldığı gerekçesiyle bakanlığı dava edip tazminat alarak çıktı.

Şimdi yine Havalimanı Direktörü Mark Bullock ile olan ilişkisiyle gündeme gelen Boote, gündemi uzun süre meşgul edeceğe benziyor.

Havaalanı'nda yaşanan bagaj kaosundan sorumlu tutulan direktör Mark Bullock'un, sevgilisi olduğu ortaya çıkan Donne Book'un mağaza dedektifi iken bir anda nasıl havalimanı güvenlik şefi olduğu ve bu atamanın nasıl yaptığı sorusunun cevabı merakla bekleniyor.

Kayıp bagaj sayısı 28 bine ulaştı

İngiltere'nin başkenti Londra'daki Heathrow havaalanının yeni terminalindeki kayıp bagaj sayısının 28 bine laştığı bildirildi.

Kraliçe II. Elizabeth tarafından geçen perşembe günü açılışı yapıldıktan sonra bugüne kadar yaklaşık 300 uçuşun iptal edildiği Heathrow havaalanının 5 numaralı terminalinde dün de gün boyunca 54 uçuş iptal edildi.

Skandalın büyümesi üzerine açıklama yapan havacılıktan sorumlu Ulaştırma Bakan Yardımcısı Jim Fitzpatrick, "4,3 milyar sterlin harcanarak yapılan terminalin beklentileri karşılayamadığını" itiraf etti.

Fitzpatrick, kendisinin de terminali ziyaret edip yolcuların sıkıntılarını gördüğünü ve bütün bu yolcuların tazminat almaya hak kazandığını söyledi.

Bakan Yardımcısı, şu ana kadar kaybolan 28 bin bagajın geçici depolara kaldırıldığını, bunların sahiplerine ulaştırılması için çalışmaların sürdürüldüğünü bildirdi.

Heathrow havaalanının işletmesini üstlenen BAA, olimpiyat meşalesi ve flamasının Londra'ya getirilmesi sırasında da 5 numaralı terminalin kullanılmayacağını, törenin havaalanının bir başka şeref salonunda yapılacağını açıkladı.

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious