Hedef 1 milyon üye

Hedef 1 milyon üye.21478
  • Giriş : 05.04.2008 / 17:27:00

Aziz Yıldırım'dan rüya gibi hedefler. Üyesi sayısını 1 milyona çıkarma projesinde girişimlere başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, kulüp üye sayısını 1 milyona çıkarma projesi konusunda girişimlere başladıklarını açıkladı.

Yurt içi ve yurt dışındaki 100'den fazla Fenerbahçe derneğinin 200'den fazla yöneticisinin katılımıyla gerçekleştirilen dernekler toplantısı, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın 1907 tribününde yapıldı.

Kulübün kuruluşunun 101. yılında derneklerin yapabileceği projelerin tartışıldığı toplantıda Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Kart sayısının 120 bini aştığını ifade ederek, üye sayısını 1 milyona çıkartmak konusundaki projeyle ilgili çalışmalarının başladığını bildirdi.

Yıldırım, ''Üye profilini geliştirdiğimiz ve milyar dolarları bulan bütçeler yaptığımız zaman, gazetelerin yazdığı işte o Ronaldinho gibi transferleri yapabiliriz. Üye sayısının 1 milyona çıkartılması konusunda, avukatlar ve hukukçularla ilk toplantımızı yaptık. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor ve açıklamalar yapacağız'' diye konuştu.

Fenerbahçe'nin Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü olduğunu, kuruluşundan bu güne Türkiye'nin tüm meseleleriyle uğraştığını kaydeden Yıldırım, ''Ama bu meselelerle uğraşırken siyasete girmemeli, siyaset yapmamalıyız. Sadece Fenerbahçe siyaseti yaparız ama, siyaset yapmayız. Fenerbahçe'de yatırımlar devam etmeli, ekonomik büyüme devam etmeli, sportif başarılar devam etmeli. Fenerbahçe yeni kaynaklar yaratmalı. Kulübü tabana yaymalıyız. Söylemek istediğim kulübün üye sayısını 1 milyona çıkartmak. 120 binleri bulan Fenerbahçe Kart sayısı daha da artacak'' şeklinde konuştu.

Genel sekreter Vedat Olcay, asbaşkanlar Mithat Yenigün, Murat Özaydınlı, Ali Koç, Şekip Mosturoğlu, yönetim kurulu üyeleri Ömer Temelli ve Ercan Karasu ile dernekler çalışma grubundan Murat Boyraz ile Yaşar Atilla'nın da katıldığı toplantıda, Güney Marmara Fenerbahçe Dernekleri Birliği Başkanı Şadan Doğan, tüm dernekler adına Aziz Yıldırım'a 10 yıllık başkanlığı süresinde Fenerbahçe'nin tüm branşlarda kazandığı başarıları sembolize eden bir tablo hediye etti.

YÖNETİCİLERDEN ÇEŞİTLİ PROJE FİKİRLERİ

Asbaşkanlardan Mosturoğlu da, Fenerbahçe'nin sosyal sorumluluk sahibi bir sivil toplum örgütü olduğunun altını çizerek, şunları kaydetti:

''Türkiye'de ses getirecek, her yıl bir konuya yoğunlaşarak bir proje gündeme getirmeliyiz. Örneğin Kızılay her yıl 100 bin ünite kan bağışı toplayabilirse, ülkenin tüm kan ihtiyacını karşılayabilir. Kızılay yetkilileri böyle bir projeyi ancak Fenerbahçe'nin başarabileceğini bize bildirdi. Böyle bir proje sadece Fenerbahçe'nin değil, Türkiye'nin projesi olur. Kulübün marka değerini yükseltmek için neler yapılabilir, onları tartışmalıyız. Kan toplama projesi çok iddialı bir proje. Böyle bir organizasyonu yaparsa sadece Fenerbahçe yapar. Böyle bir projede de derneklere büyük iş düşüyor.''

Asbaşkan Ali Koç ise, Fenerbahçe'nin gerçekleştireceği projeyle tüm dünyada ses getirmesi gerektiğini kaydederek, ''Öyle bir proje yapalım ki, herkes parmakla göstersin. Başarımızı gücümüzü gösterebileceğimiz projeler olsun. Dünyada hiçbir spor kulübünün yapmadığı bir projeyi meydana getirip, dünya çapında ses getirmeliyiz. Türkiye'de çocuk ölümleri çok fazla. Biz bunu önleyici bir proje ve kampanya yaparak, somut bir şekilde çocuk ölümlerini azaltarak gücümüzü gösterebiliriz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious