Hedef ULEB'de şampiyonluk!

Hedef ULEB'de şampiyonluk!.9857
  • Giriş : 12.12.2007 / 16:23:00

Beşiktaş Cola Turka antrenörü Ergin Ataman, ULEB Kupası'nda şampiyonluk yaşamak istediklerini belirterek, siyah-beyazlı taraftarların basketbola daha çok ilgi göstermesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ULEB Kupası şampiyonluğunun sezon başında belirlenen hedeflerden birisi olduğunu belirten Ataman, "Avrupa'da şampiyonluk zor bir iş. Ancak biz bunu başarabileceğimizi düşünüyoruz" dedi.

Ataman, ULEB Kupası'nda mücadele eden 54 takımdan en az yedisinin favori olduğuna dikkat çekerek, "kazandığı zaman sürpriz olmayacak ekiplerden biri de biziz. İlk amacımız grubu lider tamamlamak. Bu bize bir üst turda, sekizli finalde ve şampiyonluk yolunda önemli avantajlar kazandıracak" diye konuştu.

Kupada altıncı maçlar sonunda namağlup üç takımdan biri olduklarını hatırlatan Ataman, Rick Apodaca'dan son dönemlerde fazla yararlanamadıklarını ve bunun oyun düzenlerini bozduğunu ifade etti.

Ataman, son iki yılda Avrupa'da alınan başarısız sonuçların Beşiktaş taraftarını basketboldan uzaklaştırdığını da dile getirerek, "Ventspils maçı gibi önemli bir karşılaşmada bile salonun dörtte üçü boştu. Umarım taraftarlarımız bundan sonra takımlarıyla daha çok birlikte olurlar ve birçok başarıyı onlarla yaşarız" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious