Hedefimiz İtalya'nın modadaki tahtını sallamak

  • Giriş : 24.05.2006 / 00:00:00

Sabancı Holding'in tekstil sektöründeki temsilcisi Bossa T.A.Ş, ekonomik dalgalanmalara karşı tedbirini alıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Demet Sabancı Çetindoğan, yaptığı açıklamada, borsada düşüş, kur ve faizlerin inip-çıkmasının piyasayı olumsuz yönde etkilediğini, ancak gerekli tedbirleri aldıklarını belirtti.

Bossa'nın herhangi bir risk altında olmadığını belirten Demet Sabancı Çetindoğan, çünkü ihracata ağırlık veren bir şirket olduklarını kaydetti. Çetindoğan, "Hemen bir toplantı yaptık. Ne yapmamız gerektiğini, bu durumdan minimum nasıl etkileniriz bunun tedbirlerini aldık. Kırılganlık yapar. Zor bir dönem. Fazla yorum yapmayı uygun bulmuyorum. Bence iyiye gidecek. Olumlu bakmak, paniğe kapılmamak ve moral bozmamak gerekir" dedi.

Bossa'nın ihracatının 110 milyon dolar olacağını ve ilk 3 ayın normal geçtiğini söyleyen Demet Sabancı Çetindoğan, kumaş sponsorluğu yapan firmayla 5 yıllık sözleşmelerinin sona erdirdiklerini ve çok büyük katkılar sağladığını kaydetti.

Çetindoğan, son 4 yıllık süreçte 100 milyon doları aşan teknolojiye yatırım yaptıklarını ifade ederek, hedeflerinin İtalya'nın modadaki tahtını sallamak olduğunu vurguladı. Çetindoğan, "Biz, Çin ve uzakdoğuyla rekabetten korkmuyoruz. İlerde yani 5 yıl sonra belki olabilir bu ama. Şu anda gerçekten rüyalarımızdan birisi. İtalya'nın yerini almaktır. Avrupa'da üreticiler her geçen daralıyor. Fabrakilar kapanıyor. En büyük avantaj Türkiye gibi görünüyor. Onların yerini aldığımız zaman korkumuz kalmaz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious