'Hedefimiz Türkiye'nin ilk 10 bankası arasına girmek'

  • Giriş : 27.04.2006 / 00:00:00

Banka Asya Genel Müdür Yardımcısı Ünsal Sözbir, Türkiye'de en fazla kazandıran bankalardan biri olduklarını ifade ederek, hedeflerinin bir kaç yıl içinde Türkiye'de ilk on banka arasına girmek olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bera Otel'de yapılan, Bank Asya Genel Müdür Yardımcıları Ünsal Sözbir ve Ayhan Keser ile Deniz Yatırım Genel Müdürü Hüseyin Sami Çelik'in katıldığı toplantıda halka arz süreciyle ilgili yatırımcılara bilgi verildi.

Toplantıda konuşan Bank Asya Genel Müdür Yardımcısı Ünsal Sözbir, Asya Finans'ın değişip, geliştiğini ifade ederek ilkelerinin ise değişmediğini söyledi. Asya Finans'ın Bank Asya adını aldığını ve hakla açılmasıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini ifade eden Sözbir, "Deniz Yatırımla beraber borsaya açılacağız. Türkiye'de en fazla kazandıran bankalardan biriyiz. Önümüzdeki dönemde Türkiye'nin ilk on bankası arasında girmeyi hedefliyoruz" dedi.

Halka arz süreci ile ilgili bilgi veren Sözbir, "Değerlerimizi paylaşmak için halka açılıyoruz. Konyalı yatırımcıları da Bank Asya'nın karlı geleceğine davet ediyoruz. Halka açılacak olan Bank Asya, 72 şubesi ve bin 800'e yakın çalışanı ile 650 bine yakın bireysel müşterinin yanısıra 57 bini aşkın kurumsal ve ticari müşterisine hizmet veriyor. Kaynak hacmi 2,1 milyar YTL'yi aşan Bank Asya, gelişme potansiyeli en yüksek bankalar arasında yer alıyor. Kurumsallaşma çalışmalarımızın en son adımını oluşturan bu halka arzdan büyük mutluluk duyuyorum" şeklinde konuştu.

Sözbir, halka arz için belirlediği birim hisse fiyat aralığının 2,90 - 3,50 YTL arasında olduğunu Mayıs'ın ilk haftasında talep toplamayı hedeflediklerini aktardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious