Hedefler saparsa müdahale ederiz!

Hedefler saparsa müdahale ederiz!.7906
  • Giriş : 07.06.2006 / 00:00:00

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, ’’Hedeflerimizden sapma şeklinde bir algılamamız olduğu takdirde gerekli her türlü tedbiri alırız’’ dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TBMM’de gazetecilerin sorularını cevaplayan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, son günlerde piyasalarda yaşanan dalgalanmaları değerlendirdi. Türkiye’deki güven ve istikrarın sağlanması, Türkiye’nin bu kazanımlarından geri dönmemesi için gerekli her türlü tedbirin alınacağını vurgulayan Unakıtan, ’’Türkiye olarak bu noktalara kolay gelmedik. Dolayısıyla bunların değerini iyi bilmemiz lazım” diye konuştu.

Bir gazetecinin, ’’İç talebi kısmak için ÖTV artışı veya başka bir tedbir olacak mı¿’’ diye sorması üzerine Bakan Unakatın, ’’Şu anda bir şey yok. Fakat gelişmelere göre gerekli tedbiri her zaman alırız’’ diye konuştu. Gazetecilerin ’’Ne zaman müdahale edersiniz’’ şeklindeki sorusuna ise Kemal Unakıtan, ’’Hedeflerden sapma olursa... Fakat şu anda öyle bir şey yok. Hedefimizden sapma şeklinde bir algılamamız olduğu takdirde gerekli her türlü tedbiri alırız’’ diye cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious