Hedefler tam isabetle vuruldu!

Hedefler tam isabetle vuruldu!.7811
  • Giriş : 17.12.2007 / 16:55:00
  • Güncelleme : 17.12.2007 / 18:57:15

Genelkurmay'dan Pkk'ya yönelik yapılan operasyonlarla ilgili yeni açıklama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Genelkurmay Başkanlığı'ndan Kuzey Irak'a yönelik yapılan operasyonlarla ilgili yeni açıklama geldi: "Hedeflerin tümü son derece titiz ve ayrıntılı bir analiz sonucu belirlendi."

Genelkurmay Başkanlığı'ndan Kuzey Irak'a yönelik yapılan operasyonlarla ilgili yeni açıklama geldi. Açıklama şöyle:

Irak'ın kuzeyinde ve Kandil Dağı bölgesindeki PKK/KONGRA-GEL terör örgütüne ait hedeflerin, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 16 Aralık 2007 günü saat 01:00'dan itibaren icra edilen hava harekatı ve karada konuşlu ateş destek vasıtaları ile vurulduğu kamuoyuna açıklanmıştır.

Başarıyla tamamlanan harekat sonucu hedeflerde meydana gelen hasar ve zayiatın tespiti çalışmaları devam etmektedir. İlk değerlendirmelere göre, planlanmış olan hedeflerin hepsine tam isabet kaydedilmiştir.

Söz konusu hedeflerin tümü son derece titiz ve ayrıntılı bir analiz sonucu belirlenmiş ve sivillerin yaşadığı meskun mahal olmadıkları kesinlikle tespit edildikten sonra hedef listesine dahil edilmişlerdir.

Gösterilen bu duyarlılığa rağmen, bazı mihraklar tarafından, sivil hedeflere ateş edildiği şeklinde saptırılmış beyanat verildiği ve yayınlar yapıldığı görülmektedir. PKK terör örgütüne hizmet eden söz konusu beyanat ve yayınların arkasındaki gerçek nedenler tarafımızdan bilinmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious