Hediye kontörler pahalıya patlamasın!

Hediye kontörler pahalıya patlamasın!.15034
  • Giriş : 18.06.2009 / 17:20:00
  • Güncelleme : 18.06.2009 / 16:38:14

Turkcell'in hediye kontörleri bitirdikten sonra telefonu kapatıp tekrar açın. Yoksa hediyeler pahalıya patlayabilir!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çeşitli firmaların düzenlediği kampanyalarda GSM operatörleri abonelerine kontör ya da dakika hediye ediyor. Son olarak Pepsi'nin düzenlediği kampanyada kapaklarda ya da açma halkalarında yer alan şifrelerin gönderen herkese 10 kontör hediye edildiği kamuoyuna duyurulmuştu. Ancak hediye kontörün altında büyük bir risk var. 10 kontör kazanalım derken, onlarca kontörden olmayın…

KENDİ TARİFENİZ DEVRE DIŞI KALIYOR

Pepsi'nin düzenlediği kampanyadan yararlanarak hediye kontörleri hattına yükleyip telefon konuşması yapanlar, ilginç bir uygulamayla karşılaştı. Hediye kontörlerin fiyatlandırması standart fiyatlandırma üzerinde yapıldığı için, Turkcell abonesi bir müşteri aynı operatörden başka bir telefonu aradığında bir dakikada 4 kontör düşüyor. Bir dakikası 4 kontörden yapılan görüşmeye hediye kontörler bittikten sonra telefon kapatılmadan devam edilirse, abonenin kullanmış olduğu fiyatlandırma devreden çıktığı için, görüşme 1 dakikası 4 kontörden devam ediyor.

ASTARI YÜZÜNÜ GEÇTİ

Kendi tarifesinde 2 kontöre 5 dakika konuşan bir kişi, hediye kontör yükledikten sonra yaptığı konuşmada, eğer hediye kontörü bittikten sonra telefonunu kapatmadıysa, ücretlendirme standart fiyatlandırma üzerinden yapıldığı için 10 dakikalık bir görüşme için 4 kontör ödemesi gerekirken 40 kontör ödüyor.

Pepsi'den çıkan şifreyi Turkcell'e gönderen ve 10 kontör kazanan Aydın Yüce, yaşadıklarını şöyle anlattı; “Şifreyi gönderdim. 10 kontör yüklediler. Tarifem hazır kart süper tarife. Turkcell'i aramak beş dakikası 2 kontör. 10 dakikalık bir arama yaptım tam 42 kontörüm gitti.”

HEDİYE KONTÖR BİTTİĞİNDE TELEFONU KAPATIN

Yaşadığı sorun üzerine 5 kez Turkcell'i aradığını belirten Yüce, sürekli 'Sistem arızalı daha sonra tekrar arayın' cevabını aldığını söyledi. Konuyla ilgili, firmadan bilgi almayı başaran Yüce, “Şimdi arama yaptığımız zaman bu 10 kontör hediyeden gidiyor. Kontör bitiyor. Tabi biz görüşmeye devam ediyoruz. Normal kendi kontörümüz beş dakikası iki kontör olması gerekirken dakikası 4 kontörden düşmeye başlıyor. Neymiş 'hediye kontör bitince telefonu kapatıp tekrar açmak gerekliymiş'. Saçmalığa bakar mısınız. Peki, kimin haberi var bundan kimsenin. Benim gibi kaç kişiden kontör gitti.”

Hediye edilen 10 kontörü kullanmak isterken 52 kontörünün gittiğini belirten Aydın Yüce yapılan uygulamayı ise 'dolandırıcılık' olarak niteliyor.

TURKCELL'DEN CEVAP GELMEDİ

Hediye kontör kullanıma ilişkin bilgi istediğimiz Turkcell'den henüz bir cevap gelmedi.

Daha önce de Turkcell'in adını kullanarak dolandırıcılık yapan şahıslarlarla ilgili ilettiğimiz sorulara 'Kurumsal yanıt' verileceği belirtilmişti. Ancak 10 gün geçmesine rağmen bir cevap gelmedi.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*