Hediye seçmek çok önemli

  • Giriş : 24.12.2006 / 00:00:00

Yeni bir yılı karşılarken, her zamankinden daha telaşlı ve keyifli bir alışveriş heyecanını da yaşayacağız bu sene.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tabii ki eski bayramlardaki alışveriş heyecanını ya da yılbaşı geceleri siyah-beyaz ekranlardaki eğlence programlarını her ne kadar arıyor olsak da gelişen ve değişen modern dünyanın nimetlerinden istifade etmeyi de bir o kadar seviyor olduk. Belki eskisi gibi yoğun olmasa da eş dost ve büyüklerimizi ziyaret etmek, böylesine önemli ve anlamlı günlerde sevdiklerimiz ile yaşam değerlerimizi paylaşmak, bir arada olmak ve çocuklarımıza da bu duyguyu unutturmamak ne kadar önemliymiş meğerse.

Belli bir yaşa gelince bunun değerini ister istemez anlıyorsunuz. Alışveriş ile başlayan yazımı, eski bayram günlerinin ve yılbaşı heyecanlarının nostaljisine kadar getirdiysem demek ki eli öpülesi büyüklere ziyaretler ve çocuklara hediyeler almak gerekiyor. Bir zamanlar biz de mutluluğu böyle yaşamıyor muyduk? Bayram ve yılbaşı alışverişlerinde sonsuz alternatiflerin olduğunu göz önüne alırsanız, alışveriş yaparken de her şeyin en hesaplısını ve gerekli olanı tercih etmenizde fayda var. Özellikle yılbaşında daha cazip sunumlar hazırlayan ve vitrinlerini aklınızı çelecek şekilde dekore eden pek çok alışveriş merkezine girince ne alacağınızı şaşıracak durumda kalmamanız için öncelikle bir alışveriş listesi oluşturmanızda fayda var.

ŞAL YA DA HIRKA OLABİLİR

Özellikle böylesine anlamlı günlerde kendinizden çok yakınlarınıza alacağınız yılbaşı ve bayram hediyeleri konusunda sorun yaşamamanız için sakin kafa ile düşünüp elinizde bir liste ile gittiğiniz alışverişlerde sorun yaşamadan ve daha az masrafla çıkabilirsiniz. Hediyeler konusunda önceliği çocukların alması gerektiği düşüncesindeyim. Büyüklerinize hoşlanacaklarını düşündüğünüz bir şal ya da bir hırka aslında en güzel hediye olacaktır. Çocukların istekleri bitmez tabii ki ama öncelikle ihtiyacı olan bir hediye ya da sahip olduğunda çok mutlu olacağı bir oyuncak bile onları mutlu etmeye yeter de artar bile. Yakınlarınıza alacağınız hediyelerin sonu yoktur. Ama en yakınınız olan kişi eğer eşiniz ya da sevgiliniz ise anlamı ve kalıcılığı kadar ona sürpriz olacak bir hediye olmalı.

Hediyelerin değeri fiyatından çok anlamları ile ölçülmelidir. Rastgele aldığınız pahalı ve anlamsız hediyeler hem kesenize hem de ilişkilerinize zarar verebilir. "Canım, hediyenin ne önemi var" diyorsanız, o halde yakınlarınıza güzel ve anlamlı sözleri hediye olarak sunar, siz de aynı tür de bir hediye ile avunursunuz. Sevgi ve iyi niyetler ile süslü bayram ve yılbaşı mesajlarını cep telefonlarından SMS yolu ile yakınlarınıza göndermek yerine sesinizi duyurarak kutlamak ise bence en güzel hediyedir.

RENGİNİZ SİZİ YANSITIR

Yılbaşında kırmızı giymek artık bir fenomen haline gelmiş durumda. Özellikle o gece dışarda bir partiye katılıyorsanız, unutmayın ki kırmızı giyecek pek çok hanım olabilir. Farklılığı yaşamak istiyorsanız kırmızı yerine size en çok yakıştığını düşündüğünüz rengi tercih edin. Gideceğiniz mekanın parti konseptlerine göre giyim tercihleriniz değişebilir. Yani bir Rum tavernasında yapılacak yılbaşı eğlencesine uzun kuyruklu ve aşırı dekolteli bir giysi ile gitmeniz çok hoş olmaz. Yılbaşı ve bayram tatilini fırsat bilip şehir dışına ya da yurt dışına çıkmayı planlıyorsanız hazırlayacağınız valize son derece şık bir gece kıyafeti koymayı sakın unutmayın. Özellikle yurt dışı yılbaşı partilerinde hanımların şıklığı göz kamaştırıcı boyutlarda oluyor. Tabii ki tüm bunların yanında en önemli uyarı planlamayı düşündüğünüz tatilde seyahat programınızı önceden belirleyip netleştirmeniz. Özellikle bu dönemlerde ulaşım ve konaklamalarınız ile ilgili sorunları daha sık yaşama olasılığınız sözkonusudur.

Yeni yıl ve Kurban Bayramı'nda sevdikleriniz ile bir arada olmaya daha çok özen gösterin. Onlara vereceğiniz en güzel hediye aslında varlığınız ve bununla beraber sağlığınız olacaktır. Unutmayın, hatırlamayı bildiğiniz sürece hatırlanırsınız.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious