Hekimler cinsiyet ayrımı yapar mı?

  • Giriş : 18.12.2006 / 00:00:00

TBMM Sağlık Komisyonu, Konya Numune Hastanesi'nde bir erkek hastanın testislerinin filminin tesettürlü bayan uzmanlar tarafından çekilmediği yönünde çıkan haberlerin yalan olduğunu açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bazı ulusal gazetelerdeki iddialar üzerine Konya'ya gelen TBMM Sağlık Komisyonu yaptığı araştırma sonrasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, olayın tamamen yalan olduğunu bildirdi. Komisyon Başkanı Cevdet Erdal yaptığı açıklamada, "Olayın ciddiyetine binaen Konya'ya gelerek olayı inceledik. Konuyla ilgili olan herkesle görüştük ve netice olarak hastanenin hekimleri arasında hastalara yönelik olarak herhangi bir cinsiyet ayrımı yapıldığına dair bulguya rastlamadık. Zaten iddialarda geçtiği gibi bayan bir doktorun erkek hastayla ilgilenmediği şeklindeki haberde olayın geçmiş olduğu gün, yani 13 Kasım pazartesi günü nöbetçi doktorların erkek olduğu anlaşılmıştır. Tüm bunlar bir yana o gün saat 18.00 itibariyle doktorlar hastaneden çıkmıştır." şeklinde konuştu.

"BU GAZETELERİN 'HASTANE MESCİDİNDE NAMAZ KILINIYOR' ŞEKLİNDEKİ BAŞLIKLARINI DA GÖRDÜK"

Bir gazetecinin, hastanede başörtülü doktor olup olmadığı sorusu üzerine konuyla ilgili habere değinen Komisyon Başkanı Cevdet Erdal; "O geceki nöbetçi doktor Levent Kaya Bey'dir. O gece nöbetçi doktora hasta ile ilgili bir bilgi gelmemiştir. Kaldı ki erkekler başörtüsü takmazlar. Hastanede de böyle bir durum söz konusu değildir. Zaten hukuken böyle bir kurumda başörtüsü takması doğru olmayan bir durumdur, özel hayatın da herkes istediği şekilde giyinebilir." dedi.

Son olarak gazetelerdeki başlıklara da değinen Komisyon Başkanı Cevdet Erdal, "Bu konuyu bu başlığı atanlarla da görüşeceğiz, ama nihai sonucu bekliyoruz. Biz bu gazetelerin hastane mescidinde namaz kılınıyor şeklindeki başlıklarını da gördük" dedi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious