Helalik istedi, 1 ay sonra şehit oldu

  • Giriş : 24.11.2006 / 00:00:00

Şırnak'ın Küpeli Dağı bölgesinde yürütülen operasyon sırasında teröristlerle çıkan çatışma sonucunda Piyade Komanda Çavuş Zekeriya Kılıç, şehit oldu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Oğluyla en son yaklaşık 1 ay önce Ramazan ayının sonlarına doğru telefonla konuştuğunu söyleyen acılı baba Hacı Ahmet Kılıç, "Sık sık telefon açamıyordu. En son görüştüğümde bir isteğin var mı oğlum dedim. Bol bol dua etmemi istedi. Oruçlarını tuttuğunu söyledi. Benden hakkımı helal etmemi isteyerek, 'Şehit olacağım, şehitliği istiyorum' dedi. Cenab'ı Allah'da şehitliği oğluma nasip etti." diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Şırnak'ta şehit düşen Zerekiya Kılıç'ın 6 çocuğundan en küçüğünün bir büyüğü olduğunu ifade eden şehit babası Kılıç, oğlunun 9 ay önce askere gittiğini, Kayseri'den Bolu'ya gittiğinde ise kendisine, yüzde 99 çavuş rütbesini takıp doğuya gideceğinin söylediğini anlattı.

Oğlunun ölüm haberiyle yıkılan acılı anne Mevlüde Kılıç'ın gördüğü rüyayı da anlatan Hacı Ahmet Kılıç, "Eşim üç gün önce evimizin yandığını rüyasında görmüş. Bunu bana anlatmıştı. Üç gün sonra da oğlumuzun şehit haberi geldi. Herhalde oğlunun şehit olacağın içine doğmuştu." diye konuştu.

Fayansçılık yaptığı yaptığı öğrenilen Kılıç'ın cenazesi, yarın Karşıyaka Beşikcioğlu Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Kadifekale Hava Şehitliğinde toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious