Helikopter enkazı barajdan çıkartılıyor

Helikopter enkazı barajdan çıkartılıyor.14081
  • Giriş : 20.06.2009 / 16:26:00

Orman Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Ulukanlıgil, Milas'ta Geyik Barajı'na düşen yangın söndürme helikopterinin en geç salı günü çıkarılacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Düşen helikopterde bulunan orman muhafaza memuru Ali Ekin'i arama çalışmalarını izleyen Ahmet Ulukanlıgil, gazetecilere yaptığı açıklamada, helikopter enkazını barajdan çıkaracak şirketin pazartesi günü çalışmalara başlayacağını bildirdi.

Ulukanlıgil, ''Şirket görevlileri helikopterin nasıl çıkarılacağını planlayacak. Aksilik olmazsa helikopter en geç salı günü çıkarılacak'' dedi.

Orman muhafaza memurunu arama çalışmalarının sürdürüldüğünü belirten Ulukanlıgil, Ali Ekin'in helikopterinde olma şansının yüzde 1 dahi olsa bulunduğunu söyledi.

Ahmet Ulukanlıgil, şunları kaydetti:

''Helikopter çıktığında ormancımızın orada olup olmadığına bakacağız. Helikopterde yoksa bile arama çalışmalarımız devam edecek. Orman teşkilatı olarak yapılan kurtarma çalışmalarında yetkimiz yok. Çalışmalardaki yetki, valilik ve yerel yönetimlerde. Bizim buradaki görevimiz lojistik destek ve her anlamdaki eksiklikleri tamamlamak. Her birlikte çalışıp bekleyip göreceğiz.''

Bu arada, kazadan kurtulan Ukrayna uyruklu 3 pilotun cumhuriyet savcılığında ifade verdiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*