Helikopter göle böyle çakıldı

Helikopter göle böyle çakıldı.4084
  • Giriş : 03.06.2008 / 13:13:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 11:07:36

Roma'da yapılan askeri tatbikat esnasında bir askeri helikopter pilotun ters manevrası sonucu göle çakıldı. Çakılma anı amatör bir kamera tarafından saniye saniye görüntülendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


İtalya'nın başkenti Roma'da yapılan askeri tatbikat esnasında NH90 tipi bir askeri helikopter pilotun yaptığı ters manevra sonucu göle çakıldı. Helikopterin düşüş anı amatör bir kamera tarafından saniye saniye görüntülendi.

Roma yakınlarındaki Bracciano bölgesinde tatbikat yapan İtalyan Hava kuvvetlerine ait NH90 tipi bir askeri helikopter pilotun manvera anındaki dikkatsizliği sonucu tatbikat alanının yakınında bulunan göle çakıldı. Helikopterin içinde bulunan mürettebattan ikisi helikopterin yere çakılmasından önce atlayarak kazadan yara almadan kurtuldu. Helikopter pilotu Fillipo Fornassi ise diğer mürettabat gibi şanslı değildi. Helikopterle birlikte göle çakılan pilot hastaneye kaldırılırken hayatını kaybetti. İtalyan kaynakları helikopterin gölde gezintiye çıkan yat ve kanoların üzerine düşmemesinin büyük bir faciayı önlediğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious