Helikopter kazası Meclis'e taşınıyor

Helikopter kazası Meclis'e taşınıyor.30064
  • Giriş : 28.03.2009 / 18:56:00

Helikopter kazasının ardından 47 saat sonra enkaza ulaşılabildi. Başbakan Erdoğan konuyla ilgili açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Helikopter kazasının ardından Başbakan Erdoğan basın toplantısı düzenledi. Kazada hayatını kaybedenlerden dolayı büyük üzüntü içerisinde olduğunu söyleyen Erdoğan, başta Muhsin Yazıcıoğlu olmak üzere helikopterde hayatlarını kaybeden isimleri tek tek sayarak başsağlığında bulundu. Erdoğan, İHA muhabiri İsmail Güneş'e ise ulaşılamadığını ve arama çalışmalarının devam ettirildiğini ifade etti. İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın olayın ardından Çarşamba akşamı Göksun'a gönderildiğini hatırlatan Erdoğan, bölgenin çok çetin hava koşulları olduğunu ancak arama ve kurtarma çalışmalarının olumsuzluklar içerisinde sürdürüldüğünü kaydetti. Bu çalışmalara katılan 2 bin mehmetçiğe, köy korucuları, sivil savunma ekipleri ve köylülere teşekkür eden Erdoğan, zor şartlarda aramalara katılan helikopter pilotlarına teşekkür etti. Zamanında arama çalışmalarının sonuçlandırılamadığını kabul eden Erdoğan, benzer durumlarla karşılaşıldığında ek tedbirler alınması için Meclis Araştırması Önergesi sunacakları bilgisini de verdi.
Kazanın ardından medyanın bir kısmının hayatını kaybedenlerin ailelerine ve BBP camiasına yönelik duyarlı davranmadığını ifade eden Erdoğan, Hollanda'da düşen uçak örneğini verdi. "Ölüm bir haktır" diyen Erdoğan, ölümü kimi nerede ne zaman yakalayacağını kimsenin bilmediğini ifade etti. Muhsin Yazıcıoğlu'nun herkesin gönlüne girmiş bir er kişi olarak anılacağını vurgulayan Erdoğan, "Farklı partilerden olmamıza rağmen zaman zaman görüştüğümüz ülke menfaatlerini konuştuğumuz bir kişiydi. Kendisine rahmet, ailesine başsağlı diliyorum" dedi.

Cenazelerin Kahramanmaraş'ta olduğunu hatırlatan Erdoğan, bir uçak tahsis edildiğini bu akşam veya yarın Ankara'ya döneceğini söyedi. Erdoğan, cenazenin ne zaman kaldırılacağına da aile ve partililerin karar vereceklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*