Helikopter kazası Meclis'te!

Helikopter kazası Meclis'te!.30064
  • Giriş : 31.03.2009 / 12:36:00

DSP'li Ayşe Jale Ağırbaş, Muhsin Yazıcoğlu'nun düşen helikopterini Meclis'e taşıdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


DSP İstanbul Milletvekili Ayşe Jale Ağırbaş, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcoğlu ve beraberindeki 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopteri arama çalışmalarında ihmali olanların görevden alınıp alınmayacağını sordu.


DSP İstanbul Milletvekili Ayşe Jale Ağırbaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cevaplandırması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde, helikopterin enkazına 47 saat sonra ulaşılmasının akıllara bazı soruları getirdiğini belirtti.

Teknolojinin son derece geliştiği günümüzde, helikopterin enkazına 47 saat sonra ulaşılmasının nedeninin açıklanması isteyen Ağırbaş, arama çalışmalarının yanlış yönde yapıldığı iddialarının doğru olup olmadığını sordu. Ağırbaş, ''Bu konuda ihmali olanları görevden almayı düşünüyor musunuz?'' sorusunu yöneltti.

Ağırbaş, sivil helikopterlerde kaza anında yer tespitini sağlayacak ELT cihazı bulundurulması zorunluluğu olup olmadığının açıklanmasını da istedi.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın yanıtlaması istemiyle verdiği başka bir soru önergesinde de DSP'li Ağırbaş, herhangi bir acil durumda aranması gereken telefon numaralarının niçin birbirinden farklı olduğunu dünyadaki uygulamalar gibi bunun, Türkiye'de de neden tek numarada toplanmadığını sordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*