Helikopter kazası suikast değilmiş!

Helikopter kazası suikast değilmiş!.12821
  • Giriş : 05.04.2009 / 12:00:00

Bakanlık, Yazıcıoğlu'nun suikast sonucu öldürüldüğünü kabul etmedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ulaştırma Bakanlığı ve Sivil Havacılık'ın 3 kişilik kaza kırım heyeti, BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu dahil 6 kişinin ölümüyle sonuçlanan helikopter kazasıyla ilgili ilk bulguları salı günü açıklayacak.

Ulaştırma Bakanlığı ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün uzman ekipleri, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun suikast sonucu öldürüldüğü yönündeki iddiaları doğrulayacak bir bulguya ulaşamadı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün 3 kişilik kaza-kırım heyeti, Yazıcıoğlu dahil 6 kişinin ölümüyle sonuçlanan helikopter kazasında, ilk bulguları salı günü kamuoyu ile paylaşacak.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a bağlı olarak çalışan heyet, kazanın meydana geldiği bölgede her türlü olasılığı göz önünde bulundurarak, ayrıntılı bir çalışma yürütüyor.

Ulaştırma Bakanlığı'ndan üst düzey yetkililerinden alınan bilgiye göre, kaza kırım heyeti, Yazıcıoğlu'nun suikast sonucu öldürüldüğü yönündeki iddiaları doğrulayacak bir bulguya ya da bilgiye ulaşamadı. Kaza kırım heyetinin şu ana kadar yaptığı belirlemelere göre, suikast yok, olay kaza.

YEDEK ANTEN

Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, gönderdiği sinyallerle helikopterin yerinin belirlenmesine yardımcı olan ELT cihazının anteninin kırık olduğuna işaret ederek, "Cihazın hemen yanında yedek bir anten bulundu" dediler.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*