Helikopter kazasında 2. kaset

Helikopter kazasında 2. kaset .12821
  • Giriş : 10.04.2009 / 20:18:00
  • Güncelleme : 10.04.2009 / 20:27:31

BBP'li Şanverdi'ye Yazıcıoğlu'nun yayınlanan son görüntüleri dışında başka görüntü olup olmadığı soruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Şanverdi, Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili helikopteri üreten firma ile dizayn eden firmaların da inceleme yapacağını söyledi. Şanverdi, Almanya'dan gelen ekibin ise enkazın bulunduğu yerdeki çalışmalarını tamamladığını, belirterek raporun pazar ya da pazartesi günü kamuoyuna açıklanacağını ifade etti.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şubesi, helikopter kazasında hayatında kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu için BBP'ye taziye ziyaretinde bulundu. MÜSİAD Ankara Şubesi Başkan Yardımcısı Ziya Kahraman, Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybetmesinden dolayı derin bir üzüntü içinde olduklarını belirterek partililere başsağlığı diledi. Helikopter kazasının nedenlerine ilişkin yapılan çalışmalar konusunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Şanverdi, Ulaştırma Bakanlığı tarafından hazırlanan ve kamuoyuna açıklanan helikopter kazasına ilişkin ön raporun eksik olduğunu söyledi. Ön raporun bilgi verme amaçlı olduğuna dikkat çeken Şanverdi, raporun hüküm vermediğini, helikopterde aletlerin bulunup bulunmadığına yönelik bilgi verdiğini vurguladı. Almanya'dan kazayı araştırmak için gelen ekibin enkaz bölgesindeki çalışmalarını tamamladığını dile getiren Şanverdi, "Şuan ekip Ankara'da çalışmalarını sürdürüyor. Sivil Havacılık'tan teknik bilgiler alıyorlar. Rapor tamamlandığında tüm detaylarıyla pazar veya pazartesi günü kamuoyuna açıklanacak. Almanya'dan bir ekip daha gelecek. Ayrıca helikopter üretici firması olan Amerika'dan bir ekip ile dizayn eden bir ekip Kanada'dan inceleme için Türkiye'ye gelecek." dedi.

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun yayınlanan son görüntüler dışında başka görüntü olup olmadığı yönündeki bir soruya ise Şanverdi, konuyu Kahramanmaraş savcılığına bizzat sorduğunu ve başka kasetin olmadığının söylendiğini aktardı. Halen kazanın olduğu bölgede 1 metre kar olduğuna dikkat çeken Şanverdi, "Karlar eridikten sonra başka kaset çıkar mı bilmiyoruz. Ancak mantık olarak genel başkanımızla bir röportajın yapılmış olması gerekiyor. Seçimlere çok kısa bir zaman kala bir partinin genel başkanıyla yolculuk edilirken röportaj yapılmaması mümkün değil." diye konuştu.

"BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu'nun cep telefonu bulundu mu?" şeklindeki soruya da Şanverdi, "Savcılık kayıtlarında cep telefonunun bulunduğu var. Biz de genel başkanımızın telefonuyla yapılan görüşmelerin dökümünü Telekominikasyon'dan istedik. Henüz bize dökümü ulaşmadı. Geldiğinde kamuoyuyla paylaşılacak." şeklinde cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*