Helikopter sanayinin Moskova şovu

Helikopter sanayinin Moskova şovu.17760
  • Giriş : 21.05.2009 / 23:33:00

Rusya'nın başkenti Moskova'da bu yıl 2'ncisi düzenlenen "HeliRussia 2009" uluslararası helikopter sanayisi fuarında, dünyanın son teknoloji ürünü helikopterleri görücüye çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Moskova'daki Krokus Expo fuar merkezinde 21-23 Mayıs tarihleri arasında düzenlenmekte olan fuara 16 ülkeden 144 firma katıldı. Milya, Kamov, KVZ, Eurocopter, Agusta Westland, Robinson, Enstrom, Bell Helicopter, MD Helicopters, Turbomeca, Becker Avionics, Pall Corporation, Breeze-Eastern, Honeywell Aerospace, Kamatics, Simplex Manufacturing, Semia gibi dünyaca ünlü markalara ait toplam 15 helikopterin sergilendiği fuara, Rusya'nın son model Ka-52 "Alligator" askeri helikopteri damgasını vurdu.

Kamov Genel Müdürü Sergey Mikheev, Ka-52 helikopteriyle ilgili basına yaptığı açıklamada, "Ka-52 günün 24 saati her türlü hava şartında çok yüksek uçuş ve manevra özeliklerine sahip yeni nesil askeri helikopterdir. Bu helikopteri şimdilik yurtdışına ihraç etmeyi düşünmüyoruz. Öncelikli hedefimiz ordumuzdaki modernleşme sürecine katkıda bulunmaktır. Helikopterimizin yurtdışında başka bir emsali yok. Kamov şirketi olarak böyle bir ürünü geliştirdiğimiz için mutluyuz" dedi.

Bu arada, Japonya'nın Gen Corporation şirketine ait dünyanın en küçük helikopteri olma özelliğine sahip GEN H-4'ün fuarda sergileneceğinin açıklanmasına rağmen Moskova'ya getirilmediği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*