Helikopterdeki en önemli şey kayıp

Helikopterdeki en önemli şey kayıp.17543
  • Giriş : 19.04.2009 / 23:35:00

Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 kişinin hayatını kaybettiği kazanın ön raporu tamamlandı. Helikopterdeki en önemli aletin kayıp olduğu ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kahramanmaraş'ta 25 Mart'ta meydana gelen ve içerisinde BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun da bulunduğu 6 kişinin hayatını kaybettiği kazayla ilgili Almanya'dan gelen kaza kırım heyeti incelemelerini tamamladı. Ön raporda, helikopterde GSM cihazı bulunduğu ancak hafıza kartının kayıp olduğu belirtildi.

BBP Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Şanverdi ve Mustafa Destici, dün düzenledikleri basın toplantısında, Alman heyetin hazırladığı rapor hakkında bilgi verdiler.

SABOTAJ İDDİASI MUALLAK

BUNA göre, uzmanlar, olayın sabotaj olup olmadığı konusunda değerlendirme yapmadı, kesin hükme varmak için labaratuar sonuçları beklenecek. Şanverdi, toplantıda cevaplanması isteğiyle şu soruları yöneltti:

ABD Başkanı Barack Obama için Türkiye'de olan istihbarat uydularından neden yararlanılmadı?

Vücut ısısına duyarlı uçaklar talebe karşın neden kullanılmadı?

ELT cihazı ve kokpit neden Ankara'da?

O KART NEREDE?

'Daha önce yok denilen GPS aleti Alman uzmanlarca helikopter üzerinde bulunmuş ve bu alet uzmanlarca fotoğraflanmıştır. Ancak aletin hafıza kartına ulaşılamamıştır' diyen Şanverdi, 'Kartın nerede olduğunu sorduk. Kar kalkınca tırmıkla dağda arama yapıp arayacağız dediler. Hala kayıp' dedi.

25 Mart'ta gerçekleşen ve 6 kişinin yaşamını yitirdiği helikopter kazasının ardından enkazın kokpit ve bazı parçaları Ankara'ya götürülmüştü. Ancak büyük bölümü hala dağda

İnternethaber

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*