Helikopteri buldu, muhtarlığı kaptı!

Helikopteri buldu, muhtarlığı kaptı!.9366
  • Giriş : 30.03.2009 / 08:00:00
  • Güncelleme : 30.03.2009 / 00:11:25

Helikopterin enkazını bulan Döngel köyünün muhtar adayı Cumali Gök, oy patlaması yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Döngel köyünde arama çalışmalarına katılan eski muhtar Yılmaz Tilki, aday olmazken Cumali Gök ve Yemlihan Akpınar yarıştı. Cumali Gök, BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun da bulunduğu düşen helikopterin enkazını bulmasıyla dikkat çekmişti. 617 geçerli oyun bulunduğu köyde, 402 oy Cumali Gök alırken, 215 oy da Yemlihan Akpınar aldı.

Cumali Gök, helikopteri sadece kendisinin bulmadığını belirterek arama çalışmalarına 17 kişi katıldıklarını hatırlattı. Döngel'den 50 kilometre uzaklıktaki Kızılöz köyüne kadar bölgeyi karış karış aradıklarını anlatan Gök, 2.5 metreyi bulan kar kalınlığına aldırış etmeden Yazıcıoğlu sevgisiyle Keş dağının zirvesine çıktığını anlattı. Gök, "Köylülerimiz bu ekipte bulunduğum için oylarını bana verdi. Köyümüzde çok güzel bir seçim ortamı yaşadık. Kavga etmeden güzel bir şekilde kardeşçe seçim gününü sona erdirdik. Köyün yeni muhtarı olarak beni tercih ettiler." dedi.

Kurtarma çalışmalarına gönüllü katılım için köy camiinden anons yapan Döngel Köyü eski Muhtarı Yılmaz Tilki ise "Bu seçimlerde ben aday olmadı. Biz Yazıcıoğlu'nu çok sevdiğimiz için arama çalışmalarına katıldık. O mutlu ve acı günümüzü her zaman paylaştı. Hiç bizi yalnız bırakmadı. Biz de onu bu zor anında bırakamazdık. Tüm riskleri göze alarak Keş Dağı'na çıktık. Onu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*