Helikopterler kalleşlere bomba yağdırıyor

  • Giriş : 09.10.2007 / 09:46:00

13 Mehmetçiğin şehit olduğu saldırıyı üstlenen PKK bombardımanı doğruladı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şırnak’ın Gabar Dağı’nda 13 askerin şehit edilmesinin ardından PKK’lı töröristlere yönelik başlatılan operasyonlar tüm hızıyla sürürken, Türk topçusunun bu gece, teröristlerin kaçış güzergahı olan Kuzey Irak’taki Kaniması bölgesine bomba yağdırdığı belirtildi. Kuzey Irak’taki yerel kaynaklar dağlık bölgeye yaklaşık 200 top mermisinin düştüğünü bildirdi.

Gabar Dağı’nda dün pusu kurarak 1’i astsubay 13 güvenlik görevlisini şehit eden PKK’lı teröristlere yönelik başlatılan operasyonun kapsamı her geçen dakika genişletilerek sürdürülüyor. Güvenlik güçleri teöristlerin kaçış noktalarına havadan helikopterlerle bomba yağdırırken, Türk topçusunun da Kuzey Irak tarafında teröristlerin bulunduğu alanları vurduğu ifade edildi. Hakkari’nin Irak sınırında bulunan Çukurca İlçesi’nin tam karşısında yer alan Kaniması, Nazdur ve Sinat kesimindeki dağlık alanlar bu gece saat 22.00 sıralarından itibaren yoğun top ateşine tutuldu. Topçu ateşine tutulan bölgelerde PKK’lı teröristlerin gruplar halinde gezdikleri ve küçük geçici barınma yerlerinin olduğu belirtildi. Kuzey Irak’taki yerel kaynaklar bölgeye yaklaşık 200 top mermisinin düştüğünü bildirdi.

SİLOPİ'DE SEVKİYAT HAZIRLIĞI

Bu arada Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde ise bu akşam saatlerinde sevkiyat hareketliliği yaşandı. Konvoy halinde geçiş yapan tanklar, Zaho kentinin tam karşısında sınır boyunda konuşlandırıldı.

PKK üstlendi

PKK, Şırnak'ın Gabar dağı Küpeli bölgesinde 13 askerin şehit edilmesi eylemini üstlendi. Saldırı ile ilgili ayrıntıların daha sonra açıklanacağı belirtildi.

Örgütün silahlı kanadı Halk Savunma Güçleri'nin (HPG) internet sitesinde, 13 askerin şehit edilmesi başarılı bir eylem olarak gösterildi. 'Basına ve kamuoyuna' başlığı ile yayımlanan açıklamada, "Bahardan bu yana binlerce askerini Botan’da ve birçok alanda konumlandıran Türk Ordu birliklerine karşı 7 Ekimde gerçekleştirilen eylem, gerillalarımız tarafından gerçekleştirilmiştir. Gerilla güçlerimiz tarafından gerçekleştirilen bu başarılı eylemin ayrıntıları daha sonra kamuoyuna duyurulacaktır" denildi.

Açıklamada, saldırı sonrasında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, 'Medya savunma alanı' olarak belirtilen Kuzey Irak'ın PKK denetimindeki Haftanin, Metina, Zap, Çemço, Avaşin ve Hakurk bölgelerinin önceki akşam saat 20.30'da obüs ve havan toplarıyla yoğun şekilde bombalandığı belirtildi. Bombalamada örgütün kayıp verip vermediği açıklanmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious