Hem kol saati hem cep telefonu

Hem kol saati hem cep telefonu.8854
  • Giriş : 12.12.2007 / 13:24:00

Dünyanın en küçük cep telefonu Türkiye'de.. Ürün bir telefonun tüm özelliklerini sahip ve kol saati olarak taşınabiliyor. İşte “cep” sözcüğünü silecek ürünün özellikleri ve fiyatı:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Telefon üreticileri cep telefonu kavramından “cep” sözcüğünü silmeye hazırlanıyor. General Mobile’ın yeni ürünü saat-telefon GM 500, ABD ile aynı anda Türkiye’de 799 YTL’den satılacak. Avustralyalı bir iletişim firması tarafından geçtiğimiz ay pazara sunulan kol saati cep telefonları, ocak ayından itibaren Türk tüketicisiyle buluşuyor.

General Mobile ve Gençcell işbirliği ile getirilen 1000 adet telefon, 799 YTL'den alıcı bulacak. Kol saati ve cep telefonunu birleştirerek teknolojide yeni bir dönem başlatan Avustralyalı SMS Technology firması tarafından üretilen telefonlar Avrupa ve Amerika'da büyük beğeni topladı.

ÖZELLİKLERİ

Türkiye’ye sadece bin adet ithal edilecek ürün, normal bir telefonun tüm özelliklerini sunmasının yanında kol saati olarak taşınabilirliğiyle ilk olacak.

GM500 ve GM300 adını taşıyan modeller 'spot' ve 'business' olmak üzere iki farklı ürün grubundan oluşuyor. Çift sim kartlı telefonun mucidi olan Gençcell tarafından piyasaya verilecek olan iki telefondan dokunmatik ekrana sahip GM500 modeli 80 saatlik konuşma süresiyle dikkat çekiyor.

GM 500, 1.5 inç dokunmatik ekranı, video oynatıcısı, 128 MB’lık dahili hafızası, GPRS, Bluetooth, MP4, wap, ses kaydı, USB gibi özellikleriyle cep telefonu teknolojisinde yaygın olarak kullanılan özelliklerin hepsini saat boyutlarında sunuyor. GM 500 ile kablosuz kulaklık sayesinde konuşuluyor.

Japonya'da ünlü NTT DoCoMo servis sağlayıcısının sitesinden 20 dakika içinde bin adet satılan Wristimo isimli cep telefonu olabilen kol saati bir rekora imza atmış, bunun üzerine birçok teknoloji firması rotayı bu yöne çevirmişti. Üretici firmalardan birisi de ünlü saat firması Seiko idi. Telefon kapandığında ses verici ve alıcıları katlanarak bileği sarıyor ve taşınabilir hale geliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious