Hem suçlu, hem güçlü!

Hem suçlu, hem güçlü!.29236
  • Giriş : 22.10.2006 / 00:00:00

Ankara'da alkol uygulamasında alkollü olduğu belirlenen doktor, polise zor anlar yaşattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ankara'da Kızılay Atatürk Bulvarı üzerinde alkol uygulaması yapan polis ekiplerince çevrilen alkollü doktor polisin hırsızlarla uğraşması gerekirken kendisiyle uğraştığını söyledi. 06 HJ 116 Woswogen Passat markalı aracıyla Atatürk Bulvar'ından Kızılay istikametine giden Celil Uğur Güzel isimli doktor alkol kontrolü yapan polis ekiplerine takıldı. Polislerin hırsızlarla soyguncularla uğraşacağı yerde kendisiyle uğraştığını savunan doktor "Bu halde birisine çarpsanız onu tedavi edebilir misiniz?" diye soran gazetecilere "Türk milletinin bir tane doktoru yok. Alkollü bir tane doktorla uğraşıyorlar. Polis işine baksın " diyerek cevap vermesi şaşkınlıkla karşılandı.

"Bir doktorun alkollü olması doğru mudur?" sorusuna ise doktor "Hırsızlık doğru mudur? Benim dükkanıma benim mahallemde bulunan dükkanlara ayda bir defa giriyorlar. Her ay bir defa giriyorlar" şeklinde cevap verdi.

Doktor Celil Uğur Güzel; "Ben bir Türk olmaktan, Türk milletinin umulduğu kadar onursuz ve şerefsiz duruma düşmüş olmasından dolayı ve Türk polisinden utanç duyuyorum" dedi. Gazetecilerin kendisini neyin duygulandırdığını öğrenme isteğini ise Doktor; "Beni bu kadar duygulandıran Türkiye'nin bu kadar ayaklar altına alınmış olmasıdır " dedi. Akabinde gazetecilerin "Ermeni meselesi mi?" diye sormasına karşılık doktor;" Hayır. Ülke yönetenlerin bu kadar basiretsiz olması, kapkaçlar, soysuzluk ülkeyi götürürken ülkeyi yönetenlerin şeker komasına girmesidir" diye devam etti.

Doktor polisler tarafından polis aracına bindirilmeye çalışılırken doktor konuşmaya devam etti: "Bunlar bu kadar şerefsizdir. Ülkeyi satarlar. Ülkenin kime oy verdiğini düşünmesi lazım. Türklükle dalga geçiyorlar. Bu kadar işsizlik açlık varken adamın kan şekeri yükselmiş. O adam varya gebersin, acilen gebersin."

Bir kaç gün önce başbakan, kan şekerinin düşmesi nedeniyle hastaneye kaldırılmış evinde istirahate çekilmek zorunda kaldırılmıştı.

Doktor Celil Uğur Güzel sorgulaması yapılmak üzere Çankaya Merkez Polis Karakolu'na götürülürken polis, doktorun arabasına el koydu. Doktorun aracının Sanatoryum Topografi Merkezi ve Sağlık İşleri Şirketi'ne ait olduğu belirlendi. doktor Celil Uğur Güzel'in bu şirketin müdürü olabileceğini ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious