Hemşerilerinden milletvekiline Başbakan gibi karşılama

  • Giriş : 03.06.2006 / 00:00:00

Başbakan Başdanışmanı AK Parti Adana Milletvekili Ömer Çelik'in memleketine geleceğini duyan bir grup partili karşılama programı düzenledi. Davullu zurnalı karşılama 'şova' döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Havalimanında Çelik için yapılacak karşılama töreni nedeniyle saat 14.45 sıralarında araç kaldırıldı. Havalimanında ise Gerdan Köyü'nden Osman Gülter'in önderliğindeki yaklaşık 15 kişilik grup, beraberinde getirdikleri davul-zurna ile beklemeye başladı. Ayrıca Türkiye Muhtarlar Derneği Adana İl Başkanı Mehmet Yıleri ve beraberindeki 10 civarındaki mahalle muhtarı da organizasyon için alana geldi.

Kısa bir süre sonra Çelik'i karşılamaya gelen AK Parti Adana Miletvekili Abdullah Torun için ilk davul-zurna çalındı. Davulculara para atan Torun, Başdanışmanı bekleyen grupla tek tek tokalaştıktan sonra VİP Salonu'na geçti.

Torun, içerde muhtarların sorunlarını dinlerken, dışarda kalanlar bir süre bekledikten sonra canları sıkılınca davul-zurna eşliğinde çifte telli oynadı. 15 dakika sonra gelecek denilen Ömer Çelik'i yaklaşık bir buçuk saat bekleyen basın mensupları 'ortak' karar alarak, programı terk etti. Bu sırada Abdullah Torun'un basın danışmanı muhabirlere bir 10 dakika daha 'sabır' gösterilmesini istedi. Bir süre daha bekleyen gazeteciler Ömer Çelik'in gelişinden 'ümit' kesince kendi imkanları ile geri döndü.

Öte yandan Çelik'in saat 15.30 basın toplantısı yapması beklenen DSİ tesislerine giden haberciler, burada da uzunca bir süre bekledikten sonra ayrıldılar.

Çiftçi olduğunu söylen Osman Gülter, hemşerileri Çelik'i çok sevdikleri için davul-zurnayla karşılamaya geldiklerini söyledi. Türkiye Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Yıleri de sorunlarını anlatmak için havalimanına geldiklerini kaydetti. Her gelen uçakta Çelik'i arayan karşılama heyetinden bazıları acıktığını; kimileri de 'ümidlerini' tükettiğini belirterek havalimanını terk etti.

Mİlletvekili Çelik'in Adana'ya saat 16.50'de gelebildiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious