Henüz 7 yaşında 60 kilo

Henüz 7 yaşında 60 kilo.9081
  • Giriş : 27.06.2009 / 20:04:00

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yaşayan İsmail ve Nermin Soysal çiftinin iki çocuğundan biri olan 7 yaşındaki Taha Soysal, daha şimdiden 60 kilo ağırlığa ulaşmış.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İsmail-Neriman Soysal çifti, iki çocuklarından biri olan Taha'nın karnı aç olduğunda yemek verilmediği zaman kafasını duvarlara vurarak kendisine zarar verdiğini, 3 yaşındaki kız kardeşi Firdevs'i de dövdüğünü söylüyor. Eşinin işsiz olduğunu, kendisinin de ev kadını olduğu için düzenli bir gelirlerinin bulunmadığını belirten Neriman Soysal, çocuğunun tedavisi için yardıma ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Taha'nın 3 kilo 75 olarak doğduğunu ve 2 yaşına kadar normal bir seyir izlediğini belirten anne Soysal, "Ancak 2 yaşından sonra aşırı derecede yemek yemeye başladı. Bizimle birlikte her öğün sofraya oturup yemek yerdi. Son iki yıla kadar 28 kiloydu. Günde 5 öğün yemek yemeye, normal kilosunun üzerine çıkmaya başladı. Yemek vermediğimiz zaman kafasını duvarlara vuruyor, kardeşini dövüyor, evdeki eşyaları sağa sola savuruyor. Biz de isteğini yerine getirmek zorunda kalıyoruz ve yemek veriyoruz. Doktora götürdük. Doktorlar, oğlumun sağlığının yerinde olduğunu belirterek diyet listesi verdi. Diyeti iki ay denedik ama zayıflama olmadı. Biz de kendi haline bıraktık. Şu anda aylık masrafımız 600 YTL. İşsizim. Bu parayı komşularımızın ve babamın emekli maaşıyla sağlıyorum.'' dedi.

Küçük Taha'nın mahalleli tarafından da çok sevildiği söyleyen anne Neriman Soysal, İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde süren tedavinin maddi imkânsızlıklar nedeni ile yarım kaldığını kaydetti.

Bu seneye kadar konuşamayan küçük Taha, rehabilitasyon merkezine yazılmasının ardından az da olsa konuşmaya başlamış. Çocuğunun okumasını çok istediğini belirten Neriman Soysal, "Okula gönderemiyoruz. Arabaya binip inerken ve okula çıkan merdivenlerden yürüyemiyor. Mutlaka birisinin yardım etmesi gerekli. Bir an önce yavrumun zayıflamasını ve sağlığına geri kavuşmasını istiyorum. Bunun için de yardımseverlerin desteğini istiyorum." dedi.

Kendisine verilen yiyecekleri çok hızlı bir şekilde yiyen küçük Taha'nın gözlerinin de kapandığını kaydeden anne Neriman Soysal, küçük Taha'nın en çok dondurma sevdiğini ve gün de en az 4 tane dondurma yediğini söyledi. 3 yaşında ki kızı Firdevs'inde aşırı zayıf olduğunu kaydeden Neriman Soysal, Firdevs'in de yemek yiyememesi nedeni ile tedavi gördüğünü kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*