Hep kuklalar yakalanıyor!

  • Giriş : 27.05.2006 / 00:00:00

Recai Kutan, Danıştaya yapılan saldırı ile ilgili olarak, 'Hep kuklalar yakalanıyor, kuklacılar da yakalanmalıdır' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Danıştay'a yapılan saldırının ülkede çok tehlikeli bir gerginlik ortamı meydana getirdiğini belirterek, "Saldırılarda bazı tetikçiler ortaya çıktı. Hep kuklalar yakalanıyor. Sadece kuklalar değil kuklacılar da yakalanmalıdır" dedi. Türkiye'nin erken seçim ortamına girdiğini de savunan Kutan, Milli Görüş camiasında erken seçim için seferberlik ilan ettiklerini belirtti.

Recai Kutan partisinin İstanbul Milli Gazete tesislerinde düzenlenen "İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı"na katıldı. Toplantının ilk bölümünde konuşan Kutan, Danıştay'a yapılan saldırı ile ilgili olarak saldırının ülke gündemindeki diğer önemli meseleleri unutturduğunu savundu. Bazı çevrelerin saldırı ile oyuna geldiklerini ve ülkenin tehlikeli bir döneme girmesine neden olduğunu belirten Kutan, "Bu menfur saldırının emniyet ve yargı aşamaları devam etmektedir. Dileğimiz olayın görünen ve görünmeyen yönlerinin ortaya çıkarılmasıdır. Bundan önce de bu tip saldırılar oldu. Bazı tetikçiler yakalandı. Ama sadece kuklalar değil kuklacılar da yakalanmalıdır" şeklinde konuştu.

Saldırılarda Ana Muhalefet Partisi lideri Baykal'ın tavrını da eleştiren Kutan, Baykal'ın "Bu ikinci Menemen'dir, siyasete kan bulaşmıştır" açıklamasını yadırgadıklarını ifade etti. Gerek Danıştay önünde gerekse Kocatepe Camii'nde yapılan gösterileri tasvip etmediklerini de hatırlatan Kutan, "Gösterilerde çoğunluğu bindirilmiş kıtalardan oluşan kalabalıklar 'Kahrolsun dinciler, Kahrolsun şeriat, katil hükümet, Türkiye laiktir laik kalacak' diye bağırmaktaydı. Kocatepe Camii'nde cenaze namazında bazı hükümet üyelerine karşı yapılan saldırılar tam anlamıyla utanç vericiydi. Kısa süre sonra olayın komplo olduğu ortaya çıktı. Geçmiş dönemde de buna benzer olaylar cereyan etmişti. Bu olaylarda tıpkı bugünkü gibi taşeronlar belirlenmiş, ama geri plandaki müteahhitlere ulaşılamamıştır" dedi.

-TÜRKİYE SEÇİM ATMOSFERİNE GİRMİŞTİR-

Türkiye'nin adım adım seçim atmosferine girdiğini de iddia eden Kutan, Süleyman Demirel'in "Ülkede gerginlik var, bunu ancak seçim paklar" fetvasını verdiğini ÖNE SÜRDÜ. Kendisinin bir ay önce teşkilatlarına erken seçim startı verdiğini hatırlatan Kutan, "Bugün bütün Milli Görüş camiasına çok kuvvetle muhtemel bir erken seçim için seferberlik ilan diyorum" şeklinde konuştu.

Son dönemde yaşanan borsa ve döviz piyasasındaki hareketlenmelere de değinen Kutan, bunun belli bir birikimin sonucu olduğunu savunarak güven ortamının kaybolduğu ortamlarda insanların YTL'den kaçıp dövize yöneldiklerini ve paranın değer kaybetmesiyle de faizlerin yükseldiğini iddia etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious