Hepimiz kardeşiz!

  • Giriş : 14.07.2006 / 00:00:00

Kars'ta 8 yıldır devam eden kan davası, Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu ile Emniyet Müdürü İbrahim Demirci'nin katıldığı yemekte barışla noktalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yemeğe Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu, Emniyet Müdürü İbrahim Demirci, her iki ailenin ileri gelenleri ve mahalleli katıldı. Dostluk ve kardeşlik mesajlarının verildiği yemekte güzel dileklerde bulunulurken huzurun devamı için dualar edildi. Her iki aile de gazetecilere yaptıkları açıklamada 8 yıl önce bir kaza sonucu bir kişinin öldüğü ve bir kişinin de cezaevine girdiğini ifade ederek, olayın ardından bir tatsızlık yaşanmadığını ve bugün de böyle bir barış yemeğinin kendilerini sevindirdiğini söylediler. Taraflar daha sonra el sıkışarak tokalaştı ve birilerine sıkıca sarıldı.

Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu, kan davasına neden olan olayı anlattıktan sonra, "Bugün bu barışa katkıda bulunmanın saadetini yaşıyoruz. Bu tür tatsız olayların yaşanmaması adına bizlerin ve güvenlik güçlerimizin duyarlılık göstermeleri gerekmektedir. Bu tür barışları sağlamayı zevkle yapıyoruz. Bu barışı sağlamak çok büyük bir olaydır. Bu tür şeyleri devam ettirmek lazım. İnşallah kentimizde ve ülkemizde bu tür tatsız olaylar olmaz. Böyle güzel bir harekete öncülük etmek bizleri ayrıca onurlandırıyor." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious