Hepimiz kardeşiz!

  • Giriş : 19.07.2006 / 00:00:00

Mardinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Ortodoks Kilisesi'ni ziyaret ederek Papaz Dimitri Yıldırım'a Türk bayrağı hediye etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mar-Der Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bayar, Hatay'ın kurtuluş yıldönümü nedeniyle İskenderun'da protokol ziyaretleri kapsamında kiliseleri de ziyaret etmeyi uygun gördüklerini belirterek, "İskenderun kozmopolit bir şehir, yüz yıllardır müslümanlarla hıristiyanlar ve değişik dine mensup vatandaşlarımız burada birlik ve beraberlik içerisinde yaşıyorlar. Bizler de bu hoş görü ortamını perçinlemek amacıyla Papaz Dimitri Yıldırım'ı ziyaret etmeyi uygun gördük" dedi.

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren ve Türk bayrağını kabul eden Papaz Dimitri Yıldırım ise, aynı topraklarda barış ve huzur içerisinde yaşadıklarını ifade ederek, "Türkiye'de din dil ırk ayrımı yapılmasına karşıyız. Aynı topraklarda yaşıyoruz. Ancak bu vatan evlatları için Türk askerlerinin şehit edilmesi bizleri de derinden üzmektedir. Amacımız ülkede terörün bitmesi barış ve huzur içerisinde halkın yaşamlarını sürdürmesidir. Bunun yanında Ortadoğu'da yaşanan olayların da sona ermesini temenni ediyoruz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious