Hepsi boşanmış aile kurbanı

  • Giriş : 13.07.2006 / 00:00:00

Aldığı aşırı dozdaki uyuşturucu nedeniyle hayatını kaybeden 16 yaşında Melis'in olay günü yanında olan arkadaşları, çıkarıldıkları mahkemede ‘bilinçli kasıtlı ölüme sebebiyet vermekten” tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ö.Y., M. H. A. ve E.U’nun verdikleri ifadelerde Melis’in ölümüne sebep olan uyuşturucuyu koluna enjekte edenin Mehmet A. A. olduğunu söyledikleri öğrenildi. Öte yandan polis, önceki gece Alp A.’nın Merter’deki evine bir operasyon düzenledi. Evde yapılan aramada bir miktar esrar ve şırıngalar bulundu.

‘Boşanınca yeniden başladı’

Olaya adı karışan 4 gencin de boşanmış ailelerin çocukları olması dikkat çekti. Alp A.’nın annesi Özlem A., Alp daha 3 yaşındayken eşinden boşandığını söyleyerek “Alp 12 yaşında uyuşturucuya başladı. O zamanlar oto tamircisinde çalışıyordu. Biz boşandıktan sonra babasının ilgisi azaldı. 2003 yılında Alp uyuşturucuyu bırakarak, evlendi. Çok güzel bir hayatı vardı. Bir reklam şirketinde işi vardı. Ancak 2 yıl sonra eşinden ayrıldı. Bu noktadan sonra yeniden uyuşturucuya başladı” dedi.

Boşanmış aile kurbanı

Ömer Yıldırım’ın annesi Yasemin Yıldırım da “Oğlum üniversitede bilgisayar mühendisliği bölümünde okuyordu. Çok zeki bir öğrenciydi ama uyuşturucuya başladıktan sonra kaydını dondurdu. Anne ve babalar boşandıktan sonra sadece kendilerini değil, çocuklarını da boşuyorlar. İşte bu noktadan sonra zayıf karakterli bir çocuk yetişiyor. Benim çocuğumda boşanmış ailesinin kurbanı” dedi.

Cerrah, aileleri uyardı

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, 16 yaşındaki Melis Akpınar’ın vücuduna yüksek dozda uyuşturucu enjekte ettikten sonra saf alkol içerek intihar etmesiyle ilgili olarak, “Ölüm nedeni, Adli Tıp Kurumu’ndan çıkarılacak olan raporla kesinleşecek. Bizim çalışmalarımız yalnızca bu çocuğumuzun ölümünden sonra başlamış değil. Bizim çalışmalarımız uzun yıllar devam ediyor. Polisin mücadelesi her ölümün arkasından olmaz, devamlıdır” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious