Her gol için 1 araba

  • Giriş : 22.09.2006 / 00:00:00

Ford yetkilileri, Etoo’nun 17 golün üzerinde atacağı her gol için 1 araba bağışta bulunacaklarını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İspanya’nın FC Barcelona kulübünde oynayan Kamerunlu yıldız Samuel Eto’o, Ford şirketinin “Oynamaya başla” sloganıyla başlattığı kampanyada yer aldı. Ford yetkilileri, Etoo’nun gerek La Liga gerekse Şampiyonlar Ligi maçlarında 17 golün üzerinde atacağı her gol için 1 araba bağışta bulunacaklarını açıkladı.

İspanya’da tribünlerden kendisine yönelik ırkçı tezahüratlar nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Eto’o’nun şu anda toplam 5 golü bulunuyor. Yıl sonuna kadar 17 golün üzerine çıkması halinde, arabaların Ford tarafından, Kamerun’da 8 bin çocuk için Futbol okulu açan ve bir çocuk hastanesi yaptırma vaadi bulunan Eto’o’nun kendi adına kurduğu Samuel Etoo Vakfı’na doğrudan bağışlanacağı bildirildi.

Ford ve Eto’o ayrıca, vakfa bağış amacıyla ortak cep telefonu mesaj hattı da açtılar.

’ALTIN TOP’A ADAY

Bu arada Etoo’nun, gelecek aralık ayında açıklanacak Avrupa’da yılın futbolcusuna verilen “Altın Top” ödülünü kazanması bekleniyor. Kamerunlu futbolcu, “Tabiiki bu bana özel bir heyecan verecektir ama şu anda bunu düşünmek bile istemiyorum. Çalışmaya devam edip, oy kullanacak 50 kişinin de benim layık olduğuma inanmasını istiyorum. O zaman harika olur” dedi.

BARCELONA: SÖZLEŞMEDE KATALANCA ZORUNLU DEĞİL SADECE TAVSİYE

Öte yandan Etoo’yla ortaya çıkan yabancı futbolcuların kontratlarında belirli bir süreden sonra Katalanca dili konuşma zorunluluğunun bulunduğu bir maddenin olduğu haberlerinden sonra Barcelona kulübü sözcüsü Xavier Cambra aracılığıyla ”Futbolcuların kontratlarında Katalanca konuşmak zorunlu tutulmuyor sadece tavsiye ediliyor” açıklaması yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious