Her gün reform yapılmaz ki!

  • Giriş : 03.06.2006 / 00:00:00

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, "Her gün reform yapılmaz, reform peynir ekmek değil. Türk milli eğitimi büyük bir değişim içinde zaten izleyenler bunu görüyor." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ordu'da çeşitli açılışlar yaptıktan sonra karayolu ile Samsun Çarşamba Uluslararası Havaalanı'na gelen Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'i Samsun Vali Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Çakır, Emniyet Müdürü Mustafa İlhan, Milli Eğitim Müdürü Cevdet Aydın karşıladı.

Havaalanında basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Bakan Çelik, basın mensuplarının 'okullardaki şiddetin önüne geçilmesi için yasal düzenleme yapılacak mı?' sorusuna, "Bununla ilgili gereken açıklamayı yaptım. O yüzden bu soruyu geçiniz." diyerek cevaplandırdı. TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı'nın, 'hükümet reform yerine dini konularla ilgileniyor' şeklindeki açıklamasının sorulduğu Çelik, "Onu da geçiniz." dedi. Eğitimde yeni reform var mı şeklindeki soruyu ise Çelik, "Galiba siz takip etmiyorsunuz. Geldiğimiz günden beri yeni reformlar yapıyoruz. Her gün reform yapılmaz ki. Reform böyle ekmek peynir gibi bir şey değil ki. Türk milli eğitimi büyük bir değişim ve dönüşüm yaşıyor. Bunu yakından izlerseniz görürsünüz." diye konuştu.

Daha sonra bakan Çelik'e kendisini karşılayan öğrenciler ve Karadeniz Eğitim ve Yardımlaşma Derneği çeşitli hediyeler verdi. Bakan Çelik, öğrencilerle yakından ilgilenerek onlarla bir süre sohbet etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious