Her hatadan ders çıkarıyorum

Her hatadan ders çıkarıyorum.11935
  • Giriş : 12.01.2007 / 00:00:00

Volkan Demirel, hatalı gol yediği zaman eleştirilmesinin normal olduğunu belirterek, “Çünkü yükseklerde fırtına çok olur” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fenerbahçe'nin kamp yaptığı Belek'te soruları yanıtlayan Volkan, Rüştü'nün sakatlanmasıyla biraz ani bir şekilde sarı-lacivertli takımın ve milli takımın kalesine geçtiğini belirterek, “Fenerbahçe ve Türk Milli Takım kalesini koruyan bir kalecinin yediği bir hatalı golden sonra eleştiri alması normal. Çünkü yükseklerde fırtına çok olur diye bir laf vardır. Biz de bunu yaşıyoruz” dedi.

Hata yapmamak için elinden geleni yaptığını vurgulayan Volkan, “Bu yaşlarda bu hataları yapıp, tecrübe kazandığımı düşünüyorum. Tabii ki hiç hata yapmak istemem, ama hatalarımın kendime aşırı güvenimden kaynaklandığını düşünüyorum. Her hatadan ders çıkarıyorum” diye konuştu.

“KALECİ OYNAYARAK KALECİ OLUR”

Volkan Demirel, Fenerbahçe'de bir dönem sürekli oynadığını ama sonra yine yedek beklediğini ifade ederek, “1,5 sene oynamadım. İlk yarının son 9-10 haftasında Rüştü ağabeyin sakatlanmasıyla tekrar oynamaya başladım. Bunun neticesinde takıma adapte olmak, konsantre olmak biraz zaman aldı” dedi. İlk haftalarda yaptığı hataların da olduğunu kaydeden Volkan, şöyle devam etti: “Tekrar oynamaya başladıktan sonra belki ilk haftalarda hatalarım oldu. Kalecinin sürekli oynaması lazım. Sadece idman yaparak bir yerlere gelinmez. Kaleci oynayarak kaleci olur. Ben de sürekli oynadığım zaman iyi olduğuma inanıyorum. İkinci yarıda daha da iyi bir Volkan izleyeceksiniz.”

-“BASKILARI ÜZERİMDE TUTMAM”-

Volkan, milli takımın önümüzdeki dönemde zorlu maçlarında ve Fenerbahçe'nin 100. yılında kalede başarılı olmak için elinden geleni yapacağını söyledi. Milli takımda ve Fenerbahçe'de bu zorlu dönemde görev almasının üzerinde baskı oluşturmayacağını dile getiren Volkan Demirel, “Baskıları üzerimde tutmam. Her işin üstesinden gelecek güçteyim. Kendime çok güvenim var. İkinci yarıda en iyi şekilde yolumuza devam ederiz” diye konuştu. Volkan, Fenerbahçe'de Zico'nun gelmesiyle yeni bir sisteme uymanın ilk başta zor olduğunu belirterek, “Şimdi çok iyiyiz. Biz hocamızdan çok memnunuz. Saygı var, ağabey kardeş ilişkisi var. İnşallah Zico'nun bu gülen yüzünü sezon sonunda da devam ettiririz” dedi.

“ANTALYA DÖNÜŞÜNDE İMZA ATABİLİRİM”

Volkan, doğuştan Fenerli olduğunu, sözleşme konusunda sarı-lacivertli kulüpte problem yaşayacağını sanmadığını kaydetti. “Profesyonellik söz konusu ama Fenerbahçe'de sorun yaşayacağımı sanmıyorum” diyen Volkan, “Fenerbahçe'den ayrılmayı düşünmüyorum. En kısa zamanda da imza atılacaktır. Belki buradan dönüşte olur belki sezon sonunda olur” dedi. Hedefleri arasında Avrupa'da oynamanın da bulunduğunu kaydeden Volkan, ileride bu hedefini gerçekleştirmek istediğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious