'Her ilde Akif Ersoy olmalı'

  • Giriş : 26.12.2006 / 00:00:00

Büyük Birlik Partisi (BBP) Osmaniye Basın Sözcüsü Mehmet Aslan, 81 ilde İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy'u hatırlatacak eserlerin olması gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Doğumunun 133 ve ölümünün de 70. yılı dolayısı ile Mehmet Akif Ersoy'u yeniden hatırlamanın ve anlamanın güzelliğini yaşadıklarını belirten Aslan, İstiklal Marşı şairinin Osmanlı İmparatorluğu çökerken yetişen, entelektüel, ahlak abidesi, sporcu kimliği, devlet adamlığı hizmet vasıflarıyla temayüz etmiş nadide bir şahsiyet olduğunu kaydetti.

Şu anda Ersoy'un yakınlarının muhtaç durumda olmasının kendilerini üzdüğünü dile getiren Aslan, "Kosova'da İstak ili sınırları içerisindeki Suçita Köyü'nde doğan Ersoy'un akrabalarının muhtaç durumda olmaları, evinin yakınlarındaki 170 yıllık camiinin 1999 yılında Sırplar tarafından yakılmış olması da içimizi burkuyor. Büyük şairimizin köyünün imarı ve Sırplar tarafından yakılan caminin restorasyonunun yapılarak Mehmet Akif isminin verilmesi çok yerinde olacak. Bu hizmetin gerçekleştirilmesi için Kültür Bakanlığı'nı göreve çağırıyorum" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious