Her insan bir engelli adayıdır

  • Giriş : 05.12.2006 / 00:00:00

Sakarya'nın Hendek ilçesinde Engelliler Haftası nedeniyle Çokşen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğretmen ve öğrencileri Hendek Belediye Başkanı Ali İnci'yi ziyarette bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başkan İnci, herkesin bir engelli adayı olduğunu belirterek "Engellileri toplumdan soyutlayamayız. Onları yalnızlığa mahkum etmemeliyiz. Engellilerinde yaşamaya hakları var. Çevreyle uyum içerisinde yaşayabilirler." dedi.

Hendek Belediyesi olarak engelliler için güzel çalışmalar yaptıklarını kaydeden İnci, "İhtiyaç sahibi engellilere akülü tekerlekli sandalye, yürüteçler, hasta yatakları ve daha birçok ihtiyaç malzemeleri dağıttık. Dağıtımı olduğumuz akülü tekerlekli sandalyeler sayesinde, kendi başlarına sokağa çıkamayan engellilerimiz artık kimseye ihtiyaç duymadan sokağa çıkabiliyorlar. Onları mutlu görmek bizleri de mutlu ediyor. Hendek'imiz engellilere yapılan çalışmalarla Türkiye'ye örnek olmuştur. Bu güzel çalışmalarımızı daha ileriye götürmeyi hedefliyoruz. Herkesin bu konuda duyarlı olmalarını bekliyoruz " diye konuştu.

Okul yetkilileri ve engelli aileleri Başkan İnci'ye, engellilere vermiş oldukları destek ve yakınlıktan dolayı tüm engelliler adına teşekkür etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious