Her pisliğin altından Roj çıkıyor!

Her pisliğin altından Roj çıkıyor! .9398
  • Giriş : 05.11.2008 / 09:26:00

Şeytan yuvası Roj TV'nin bir ihaneti daha ortaya çıktı. Diyarbakır Cumhuriyet Sacvılığı, Roj'un yeni şeytanlığını buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Diyarbakır'da Başbakan Erdoğan'ın gezisini protesto eden PKK'lılar hakkında iddianame hazırlandı. 23 yıla kadar hapsi istenen zanlılara eylem çağrısının Roj TV ve bazı internet siteleri aracılığıyla yapıldığı belirlendi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır gezisi sırasında gerçekleştirilen izinsiz gösterilere katıldıkları, polise taş ve molotofkokteyl attıkları gerekçesiyle 5 sanık hakkında 23 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, PKK'nın Diyarbakır'daki izinsiz gösteriler için eylem çağrısını Roj TV ve bazı internet siteleri aracılığıyla yaptığı belirtildi. İzinsiz gösterilerin, terör örgütü elebaşının ceza evinde sözde fiziki işkenceye maruz kaldığı ve Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır'ı ziyareti bahane edilerek gerçekleştirildiği ifade edilen iddianamede, şöyle denildi:

''20 Ekim'de Diyarbakır'ın muhtelif semtlerinde iş yerlerinin genelde kapalı olduğu ve kepenklerinin indirildiği, Büyükşehir Belediyesi'ne ait toplu taşıma araçlarının ve halk otobüslerinin bir kısmının kontak kapatmak suretiyle çalıştırılmadığı, çöp konteynerlerinin tamamının dolu olduğu, çöplerin yerlere döküldüğü ve gün boyu toplanmadığı, okul servislerinin, yapılan baskılar neticesi çalışmadığı...''

Ambulanslar taşlandı

Gösteriler sırasında terör örgütü lehine sloganların atıldığı, güvenlik güçlerine taşlı ve molotofkokteylli saldırıların yapıldığı hatırlatılan iddianamede, ''Yol ortalarına, lastikler yakılıp, çöp konteynerleri konularak caddeler trafiğe kapatılmıştır. Göstericiler tarafından ambulanslar taşlanmış, içindeki şoför ve hastaların hayatları tehlikeye sokulmuştur'' denildi. Olaylar sırasında güvenlik güçlerince, göstericilere, herkesin duyabileceği şekilde dağılmaları konusunda ikazlarda bulunulduğu bildirilen iddianamede, şu ifadelere yer verildi:

Orantılı müdahale

''Ancak bu ikazlara rağmen grupların taşlı ve molotofkokteylli saldırı eylemlerine devam ettiği, birçok güvenlik görevlisinin bu atılan taşlar neticesi çeşitli yerlerinden yaralandıkları, resmi ve sivil araçların hasar gördüğü, resmi kurum binalarına zarar verildiği, güvenlik güçlerince orantılı güç kullanılarak gruplara müdahale edildiği belirlenmiş, yapılan kovalamaca neticesi, adı geçen şüpheliler yakalanmıştır.'' Yargılamaya önümüzdeki günlerde Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*