Her şeye yeniden başlıyorum

  • Giriş : 24.07.2006 / 00:00:00

Beşiktaş'ın Brezilyalı futbolcusu Marcio Nobre, kulübünün internet sitesine kendisiyle ilgili özel açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş'ı çok büyük bir kulüp olduğu için tercih ettiğini kaydeden Marcio Nobre, Beşiktaşlı yöneticilerin transfer görüşmeleri sırasındaki iyi ve profesyonelce yaklaşımlarının transferde etkili olduğunu söyledi. Brezilyalı golcü," Onlar ilk etapta önemli olanın benim kişiliğim ve oynadığım Futbol olduğunu bana aktardılar. Ben de bu davranışların da etkisiyle Beşiktaş'a evet demekte zorluk yaşamadım. Artık benim kariyerimde yeni ve çok önemli bir sayfa açıldı. Ben Beşiktaş'ta her şeye yeniden başlıyorum. Çok çalışarak bana güvenenlerin bu inancını boşa çıkartmamaya çalışacağım." diye konuştu.

Takımın gün geçtikçe daha iyiye gittiğini kaydeden Nobre,"Takımda üst düzeyde bir kaynaşma var ve büyük bir hızla da devam ediyor. Ben inanıyorum ki, yakın bir zamanda her açıdan üst seviyede bir ekip olacağız. Çalışmalara başladığımız günden bugüne çok yol katettiğimizi açık bir şekilde görüyorum. İlk maç olan Le Mans karşılaşması ile Nancy ile oynadığımız maç arasında büyük farklar ve gelişim var. Her iki maçı da izleyenler bu gelişmeyi açıkça göreceklerdir. Nancy maçındaki skor kimseyi aldatmasın, baştan sona kadar oyunun bütün hakimiyeti bizdeydi ve tempoyu biz istediğimiz gibi ayarladık. Çok pozisyona girmemize rağmen ben dahil bunları gole çeviremedik. Her açıdan hızla bir ekip olmanın gereklerini yerine getirdiğimize ve Galatasaray ile oynayacağımız Süper Kupa maçına kadar da tam anlamıyla hazır olacağımıza inanıyorum. Süper Kupa bizim için çok önemli bir başlangıç. Her maça olduğu gibi bu maça da kazanmak için çıkacağız." şeklinde konuştu.

"BAŞARI KAÇINILMAZ"

Çok kaliteli futbolculardan kurulu bir kadroya sahip olduklarını kaydeden Nobre," Bu kadro yapısında kimin forma giyeceği çok da önemli değil. Çünkü kim forma giyerse giysin bu birliktelik ve arkadaşlık olduğu sürece başarının da kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum.Çok çekişmeli bir lig olacak. Biz iyi bir grup ve iyi bir takımız. Şunu herkes bilsin ki, Süper Lig'in en büyük favorisi biziz." açıklamasında bulundu.

"EGOİST DEĞİLİM, TAKIMIN BAŞARISI ÖNEMLİ"

Saha içerisinde kesinlikle egoist bir futbolcu olmadığını kaydeden yıldız futbolcu, şöyle devam etti:" Öyle olsam tabii ki her sene 25-30 gol atmak isterim. Ama benim inanışımda takımımın başarısı hep daha önce gelir. Takımımız'ın şampiyon olmaması durumunda atacağım 30 golün gerçekten benim için hiçbir anlamı yok. Yeter ki Beşiktaş başarılı ve şampiyon olsun. Benim gerçekten atacağım gollerin sayısının hiçbir önemi yok. İyi bir profesyonel olarak yüzde yüzle oynayarak elimden gelen her şeyi takımım için sahaya koyacağım. Tabii ki benim de kişisel hedeflerim var. Ama her zaman olduğu gibi yine bu bende saklı kalsın. Lig başlayınca herkes beni sahada görecek. Aslında ben sahada konuşmayı her şeye tercih ederim. Çünkü benim işim orası."

"TİGANA İLE İLİŞKİLERİMİZ ÇOK İYİ"

Teknik direktör Jean Tigana'nın çok profesyonel bir çalıştırıcı olduğunu ifade eden Nobre," Biz futbolculara çok arkadaşça yaklaşıyor ve futbolcunun dilinden çok iyi anlıyor. Takım içerisindeki oyuncuları nasıl kazanacağını ve nasıl motive ederek bizlerden en üst seviyede verim alacağını çok iyi biliyor. Biz futbolcular da kendisini çok seviyoruz. Aramızda çok iyi bir teknik adam-futbolcu ilişkisi var." biçiminde konuştu.

"BEŞİKTAŞ'A TRANSFERİM KENDİ TERCİHİM"

Fenerbahçe'de, Beşiktaş'a transferinde kimsenin baskısını ve telkini altındoa kalmadığını kaydede Breziyalı futbolcu,"Kleberson'u 2001 yılından beri tanıyorum. Brezilya'da kendisi ile karşılıklı olarak çok oynama fırsatı buldum. İstanbul'a geldikten sonra da ailecek görüşüyoruz ve çok iyi bir arkadaşlığımız var. Ama şunu üstüne basa basa söylüyorum ki, Beşiktaş'ı seçmemde kimsenin baskısı ya da telkini olmadı. Bu tamamıyla kendi tercihimdi. 2,5 senedir Türkiye'deyim ve artık bu ülkeyi deyim yerindeyse çok iyi tanıyorum ve Beşiktaş'a gelerek de en doğru kararı verdiğime inanıyorum. "

"İKİ ÜLKEM VAR"

Türkiye'ye çok sevdiğini kaydeden Brezilyalı futbolcu,"Çok samimi söylüyorum, ben Türkiye'yi çok seviyorum. İlk günden itibaren taraflı tarafsız herkes bana Türkiye'de çok iyi yaklaştı. Diyebilirim ki, ben tam bir Türkiye aşığıyım. İnanın Brezilya'ya gittiğimizde sadece ben değil tüm ailem Türkiye'nin eksikliğini hissediyoruz. Türkiye'yi çok özlüyoruz. Benim için Türkiye'nin Brezilya'dan hiçbir farkı yok. İki ülkem var diyebilirim. Brezilya'da olduğu gibi Türkiye'de de dışarıdan gelen insanlara çok sıcak ve iyi davranılıyor. Doğal olarak bu durum da benim gibi yabancıların bu ülkede kendilerini iyi hissetmelerini sağlıyor." açıklamasında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious