Herkes Erdoğan'ı yazdı

Herkes Erdoğan'ı yazdı .40520
  • Giriş : 15.10.2007 / 14:57:00

Kimi övüyor, kimi yeriyor ama en çok Erdoğan yazılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Basın danışmanlarından emekli askerlere, gazetecilerden psikiyatristlere kadar hemen her kesimden kişilerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili söylemek istediği bir çok şey var. Hatta öyle ki; söylemek istediklerini kitap haline getirdiler. Kimi Erdoğan'ı övüyor, kimi yeriyor.

EMİNE ERDOĞAN ÇOK KISKANÇ OLABİLİR
Erdoğan hakkında piyasaya son günlerde çıkan yeni kitaplardan biri Çevre ve Orman Bakanlığı Basın Danışmanı Fatih Bayhan’ın kaleme aldığı “Recep Tayyip Erdoğan'ın Liderlik Şifreleri". Fatih Bayhan’ın kitabında, Başbakan’ın eşi Emine Erdoğan’ın da görüşlerine yer verildi. Emine Erdoğan kitapta, eşine ilişkin şu değerlendirmede bulunuyor:

“...Bir şeyden şüphelensem çıldırırım, çok kıskanç olurum. Ona güveniyorum. Allah’tan korkan bir insanın, böyle bir hata yapmayacağını biliyorum. Halk onu seviyor ve sevgisini nasıl yansıtacağını bilemiyor. Bir ağabey gibi, bir baba gibi, bir amca gibi seviyorlar. Bence bu duyguları başka şeylerle karıştırmamak gerekir...”

DELİKANLI KİŞİLİK
12 Eylül döneminin Kurmay Albayı Tahir Tamer Kumkale’nin “Devr-i Tayyip” adlı kitabında ise Başbakan Tayyip Erdoğan ve AK Parti’ye yönelik bazı eleştirilerde bulunulduktan sonra, Erdoğan’ın liderlik karekterine yönelik övgü dolu ifadelere yer veriliyor.

“...O, düzgün fiziği, enerjik, kendinden emin, insanları korkutmayan yaklaşımı, karşısındakilere güven veren yapısı, halka yakın, hitabeti güçlü ve delikanlı kişiliğiyle, yepyeni bir lider tipi sergilemektedir...”

ALEYHTE OLAN KİTAPLAR

Recep Tayyip Erdoğan’ın Öfkesi-Ananı da Al Git:
Gazeteci Ali Ekber Yıldırım tarafından yazıldı. Erdoğan’a eleştirel gözle bakan ender kitaplardan biri.

Musa’nın Çocukları:
Araştırmacı yazar Ergün Poyraz tarafından kaleme alındı. Son dönemde yayınlanan kitaplar arasında Başbakan Erdoğan’ı en çok kızdıran kitapların başında geliyor. Poyraz, bu kitap yayınlandıktan bir süre sonra, İstanbul Ümraniye’de bir evde bulunan bombalarla ilgili olarak yürütülen soruşturma çerçevesinde, tutuklandı ve halen cezaevinde bulunuyor.

LEHTE YA DA TARAFSIZ KİTAPLAR

Geleceği Etkileyecek Siyasi Liderler-Recep Tayyip Erdoğan:
Gazeteci Sefa Kaplan’ın kaleme aldığı kitap Erdoğan’ı pozitif bir lider olarak tanımlıyor.

Biat ve Öfke-Recep Tayyip Erdoğan’ın Psikobiyografisi:
Psikiyatrist Cemal Dindar kaleme aldı. Başbakan Erdoğan’ın kişisel ve lidelik özellikleri psikolojik açıdan tahlil ediliyor.

Erdoğan’ın Harfleri:
Başbakan Erdoğan’ın Basın Danışmanı Akif Beki tarafından kaleme alınan kitap, Erdoğan hakkında yazılan ilk kitaplar arasında yer alıyor. Kitapta Erdoğan övülüyor.

101 Soruda Yeni Lider:
Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Bekir Türkmen’in kaleme aldığı bu kitapta, 101 soru eşliğinde Erdoğan’ın liderlik karakteri anlatılıyor, tüm dünyaya Erdoğan’ın liderliği örnek olarak gösteriliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious