Herkes F.Bahçe'nin büyüklüğünü biliyor

  • Giriş : 30.03.2007 / 00:00:00

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Edu, Brezilya Milli Takımı'ndaki herkesin sarı-lacivertli takımın büyüklüğünü bildiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başarılı savunma oyuncusu, Brezilya Milli takımı Teknik Direktörü Dunga'nın, kendisinden Türk futbolu hakkında bilgi sitediğini belirtti.

Edu, FBTV'de yer alan açıklamasında, Brezilya Milli Takımı'nda yer alan çoğu oyuncunun Fenerbahçe'ye karşı oynadığını belirterek, “Brezilya Milli Takımı'ndaki herkes Fenerbahçe'nin büyüklüğünü biliyor. Milli takımda her kademede yer alan kişilerin Fenerbahçe hakkında bilgileri var. Özellikle teknik direktör Dunga, Fenerbahçe ve Türk futbolu hakkında benden bilgi istedi. Fenerbahçe'nin, Brezilya Milli Takımı'nda ayrı bir yeri var” dedi.

Brezilya Milli Takımı'nda yer almanın güzel bir duygu olduğunu ifade eden Edu, şunları söyledi:
"Milli forma altında güzel maçlar ve anlar yaşadık. Fenerbahçe olarak önümüzde önemli maçlar var. Umuyorum ki Dunga önümüzdeki dönemlerde beni tekrar milli takıma çağırır. Burada bana yapılan eleştiriler beni hiçbir zaman üzmedi. Benim sorumlu olduğum yöneticiler, teknik direktör ve futbolcular var. Onları mutlu etmek benim için önemli. Gazetelerde yazılanlar hiçbir zaman beni üzmedi. Kalan 9 haftalık süre içinde takım için en iyisini yapıp, şampiyonluk yaşamak istiyorum. Brezilya Milli Takımı'na çağrılmam burada çok kişi için sürpriz oldu. Bunun nedeni büyük bir takımdan buraya gelmemem olabilir. Ancak eski kulübümde çok kupa kazandım. Umuyorum ki milli takıma seçilmemden sonra insanlar biraz daha saygı göstereceklerdir. Çalışmak çok daha önemli. Buna önem veriyorum. İnsanların işime saygı duymasını istiyorum.”

Fenerbahçe'nin Ankaraspor ile yapacağı maça da değinen Brezilyalı futbolcu, ”Ankaraspor ile önemli bir maç yapacağız. Baştan sona kadar ciddiyetle oynamamız lazım. Alacağımız 3 puanın hedef adına çok önemi var. Takım olarak elimizden geleni yapacağız ve 3 puanı alacağız" diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious