Herkes fazla para istiyor

Herkes fazla para istiyor.8221
  • Giriş : 26.04.2008 / 18:28:00

Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, yayın gelirlerinin paylaşımı konusunda yapılan çalışmalarla ilgili olarak, ''Basit olarak söylemek gerekirse yayın gelirinden tüm kulüplerimiz daha çok para istiyor'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Riva'daki Milli Takımlar Turkcell Tesisleri'nde, Mini Minikler Futbol Şenliği kapsamında yapılan Galatasaray-Fenerbahçe ve Beşiktaş-Kasımpaşa maçlarını izleyen Hasan Doğan, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yayın gelirlerinin paylaşımı ile ilgili yapılan çalışmalara ve görüşmelere değinen Doğan, ''Basit olarak söylemek gerekirse yayın gelirinden tüm kulüplerimiz daha çok para istiyor'' diyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Havuz gelirlerini yayıncı kuruluşun katkılarıyla bir miktar daha artırdık. Bu sene artan rakamla birlikte, havuzun toplam değeri de bir hayli artmış oldu. Anadolu kulüpleriyle 4 büyükler arasında gelir farkı uçurumu var. Rekabetin artması, Türk futbolunu ileriye götürecektir. Anadolu takımları lehine bir takım düzenlemeler yapılması gerektiğine inanıyoruz. Büyük takımlarımızdan biraz fedakarlık bekliyoruz.''

Daha önce görev aldığı Levent Bıçakcı yönetimindeki federasyonda, yayın gelirlerinin dağılımı ile ilgili havuz sistemi kriterlerini değiştirdiklerini hatırlatan Hasan Doğan, şimdi ise bu kriterleri bir adım daha ileriye götürmek istediklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:

''Şampiyon olan bir Anadolu takımı, çok ciddi bir gelir elde edebilmeli. Eski sistemde şampiyon da olsa, düşse de aynı geliri elde ediyordu. Bunu, bu anlamda daha ileriye taşıyacağız. Benim arzum, bir Anadolu takımı şampiyon olursa büyük takımlar kadar para alabilmeli. Bununla ilgili çalışıyoruz. Kulüplerimizle temas halindeyiz. Kaos, karmaşa, kavga ve gürültü olmaz. Kulüp başkanlarımızla çok iyi diyaloglarımız var. En iyi şekilde çözeceğiz.''

-''DERBİ ŞANS OLARAK GÖRÜLMELİ''-

Turkcell Süper Lig'de yarın yapılacak Galatasaray-Fenerbahçe derbisiyle ilgili yöneltilen sorulara, izlediği minikler maçını kastederek esprili bir şekilde, ''Ben derbiyi burada izledim'' diye konuşan Doğan, yarınki karşılaşmanın ise bir şans olarak görülmesi gerektiğini söyledi

Galatasaray-Fenerbahçe maçının çok önemli olduğunu dile getiren Doğan, ''Hem ligin son 3 haftası, hem de aynı puanda iki ezeli rakip. Çok fazla karşılaştığımız bir tablo değil. 10-15 yılda bir olabilir. Bunu bir şans olarak görmek lazım. Heyecanın doruğa çıktığı bir maç olacak. İlk umudumuz centilmence geçmesi. Özellikle geçen yılki manzaraların olmaması en büyük arzumuz'' ifadelerini kullandı.

-''HAKEMLERLE İLGİLİ KONUŞULMASIN''-

Derbi maçı yönetecek hakemlerle ilgili görüşünün sorulması üzerine, ''Ben hakemlerle ilgili konuşmam. Tavsiyem, kimse de konuşmasın'' diyen federasyon başkanı Doğan, ''Arkadaşlarımıza güveniyoruz. Çıkıp en iyi şekilde yöneteceklerdir. Hakem hataları olabilir. Bu maçta da olabilir. Futbolun içerisinde bunlar var. Bir futbolcu nasıl gol kaçırıyorsa hakem de hata yapabilir'' şeklinde konuştu.

Hasan Doğan ayrıca, Riva'nın kendileri için büyük önem taşıdığını ve bu bölgeyle ilgili önemli projeleri bulunduğunu da aktararak, sözlerini şöyle tamamladı:

''Programımızda burası önemli. Riva'yı Türk futbolunun beyni yapmak istiyoruz. Burada Futbol okulu inşa edeceğiz. Elit futbolcular eğitim görecek. Milli takımlarımız ve Futbol geliştirme merkezimiz burada olacak. Bugün burada yapacağımız yönetim kurulu toplantımızda, bu konuları görüşeceğiz. Hızlı bir şekilde projeden uygulamaya geçişi kesinleştirebiliriz diye düşünüyorum. Arkadaşlar raporlarını verecekler.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious