Herkes onu okuyor ödülleri ne olacak? - Yarışma Herkes onu okuyor kitabı soruları

Herkes onu okuyor ödülleri ne olacak? - Yarışma Herkes onu okuyor kitabı soruları.11888
23.02.2014 / 07:57:20

Herkes onu okuyor projesine yoğun ilgi gösteriliyor. Binlerce kişi "herkes onu okuyor"a odaklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


O’nun hayatını, güzel ahlakını, barışçıl kişiliğini, yaptıklarını, İslam’ı yayma çabaları sırasında yaşadığı zorlukları, sabrını ve yolunu ne kadar biliyoruz? Bilmemiz gerekenden daha az biliyoruz maalesef...

Zaman Sevgililer Sevgilisi, Efendiler Efendisi Hz. Muhammed Mustafa’yı (s.a.s) tanımak zamanıdır.

BURAYA TIKLAYIN: Herkes onu okuyor sınav sonuçları - soruları - ödülleri - başvuru işlemleri

Son Peygamber (s.a.s)'i okumak, kazanmaktır

Allah’ın (C.C) Efendimiz’e (s.a.s) ilk emri ve aynı zamanda Kur’an-ı Kerim’in ilk ayeti gösteriyor ki; İslam Medeniyeti’nin vazgeçilmez şartı okumaktır. Bizler de de Efendimiz’in hayatını okumak, O’na dair bilgilenmekle mükellefiz.

Herkes O'nu daha iyi tanımak için yarışıyorOrtaokul, lise ve yetişkin olmak üzere;3 ayrı kategoride belirlenen kitapları okuyan herkes Peygamber Efendimiz (s.a.s) hakkında doğru, aydınlatıcı bilgi ediniyor. O’nu, en örnek insanı daha yakından tanıyor. Bunun yanında, belirlenen noktalarda test usulü bir sınava girerek kategori birincisi olanlar çeşitli ödüllerin sahibi oluyor.

HERKES ONU OKUYOR ÖDÜLLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

'Herkes O'nu Okuyor' yarışması kapsamında ilahi gecesi düzenlendi. Gecede, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) ile ilgili sanat ve spor camiasında ünlü isimler duygularını dile getirirken, sahne alan sanatçılar da salondaki davetlilere ilahi ziyafeti sundu. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) ile ilgili kitap okuma projesi olan 'Herkes O'nu Okuyor' adlı program kapsamında Sinan Erdem Spor Salonu'nda etkinlik düzenlendi. Etkinlikte okunan ilahilerin yanı sıra birçok sanatçı ve davetli yer alarak duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Sunuculuğunu Reha Yeprem'in yaptığı programın iki hafta boyunca provası yapıldığı belirtildi. Programa davetli olanlar sahneye çıkarak Peygamberimiz hakkında duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Salonda yer almayıp mesajlarını iletmek isteyen sanat ve spor camiasından isimlerle ilgili de kısa videolar yayınlandı.

Kuran'ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Ertuğrul Erkişi, Bedirhan Gökçe, Aykut Kuşkaya, Reşit Muhtar gibi sanatçıların yanı sıra Minik Dualar grubu da sahne aldı.

Peygamber Yolu Derneği Başkanı Ali Demirel, "Çağın nimetlerinden istifade ederek, O'nun nurlu hayatını anlatmaya bugün çok ciddi ihtiyacımız var. Derneğimizin ilk projesi peygamberyolu.com sitesi bu maksatla kuruldu. Sitemiz, saadet asrıyla günümüz arasında yep yeni bir bağ kurmayı günümüz problemlerin çözümünde katkıda bulunmayı hedefliyor. Peygamberimizi tanımak, her şeyden önce, onun örnek hayatını bilmekle mümkündür. Bu maksatla derneğimizin bir diğer projesi Herkes O'nu Okuyor yarışmasını başlattı. Projeye şükürler olsun bir gün itibarıyla başvurular 700 bin oldu. Biz bu rakamın 2 milyonu geçeceğini düşünüyoruz. O'nun hayatını en iyi bilenlerden ve hayatını rehber edinenlerden ayrıca Sonsuz Nur kitabının yazarı Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi ifadeleriyle, Efendimizin kılıcında bir damla bile kan yoktu." ifadelerini kullandı.

Salonu tıklım tıklım dolduran vatandaşlar, Demirel'in, Fethullah Gülen Hocaefendi ile ilgili cümle kurduğu anda, ayağa kalkarak alkış tuttu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*