Herkes onu okuyor ödülleri kazananlar kim? - Herkes onu okuyor kitabı soruları

Herkes onu okuyor ödülleri kazananlar kim? - Herkes onu okuyor kitabı soruları.13436
24.02.2014 / 07:15:20

Herkes onu okuyor yarışması bütün ülkede büyük ilgi gördü. Şimdi herkes peygamberimizi okuyor!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


İnsanlığın iftihar tablosu Peygamber Efendimiz’i (sas) tanıtmak ve yâd etmek amacıyla düzenlenen ‘Herkes O’nu Okuyor’ kitap okuma kampanyası, dün akşam Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki bir konserle tanıtıldı. Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelen Peygamber sevdalıları salonu hıncahınç doldurdu. ‘Herkes O’nu Okuyor, Herkes O’nu Söylüyor’ sloganıyla hazırlanan program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

HERKES ONU OKUYOR AYRINTILARI İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Peygamber Yolu Derneği’nin organize ettiği programda Peygamber Efendimiz’i (sas) anlatan eserler, şef Turhan Yükseler yönetimindeki orkestra eşliğinde programa katılan misafirlere sunuldu. Konserde söylenen eserleri, Ertuğrul Erkişi, Reşit Muhtar ve Bedirhan Gökçe gibi ünlü sanatçılar seslendirdi. Sunuculuğunu Reha Yeprem’in yaptığı programda duygu dolu anlar yaşandı.

'Herkes O’nu Okuyor’un ilahi gecesinden davetliler memnun kaldı

Peygamber Yolu Derneği Başkanı Ali Demirel, programın açış konuşmasını yaptı. “Herkes O’nu Okuyor” yarışmasına şimdiden 700 bin kişinin kayıt yaptırdığını söyleyen Demirel, bugünlerde huzura çok ihtiyaç duyulduğunun altını çizdi. Demirel “O’nun getirdiği mesaj bir huzur kaynağı. O’nun nurlu hayatını anlatmaya bugün çok ihtiyacımız var. Derneğimizin ilk projesi peygamberyolu.com sitesi bu maksatla kuruldu. Sitemiz, saadet asrıyla günümüz arasında yepyeni bir bağ kurmayı ve Nebevî metotlarla günümüz problemlerinin çözümünde katkıda bulunmayı hedefliyor.” dedi.  Kampanyaya katılımın 2 milyonu geçeceğini tahmin ettiklerini aktaran Demirel, “O’nun hayatını en iyi bilenlerden aynı zamanda Sonsuz Nur kitabının müellifi Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi’nin ifadeleriyle, Efendimiz’in kılıcında bir damla bile kan yoktu.” diye konuştu. Hocaefendi’nin adı geçince misafirler dakikalarca ayakta alkışladı.

Program, Agah’ın söylediği “Aç Açabildiğim Kadar Sineni” ilahisiyle başladı. Daha sonra Reşit  Muhtar ‘Hakk’a Kul Olanlar Kula Kul Olmaz’ ilahisi ile devam etti. Muhtar, “Sevgililerin en sevgilisi Efendimiz’i ne kadar iyi tanırsak o kadar yakın hissederiz. Bu güzel projeye en ufak bir katkım olduysa seviniyorum. Kur’an-ı Kerim’i anlamak İslam’ı anlamak, gözü yaşlı, Efendimiz’in ismini her yere götürmeyi amaçlayan pek muhterem Fethullah Hocamı da selamlıyorum.” ifadelerini kullandı. Programda “Sen Kokmayan Gülü Neyleyim” şiirini okuyan Bedirhan Gökçe de “Alnı secdeye giden insanların birbirine dargınlığı benim zoruma gidiyor. Allah’ın da gücüne gider diye korkuyorum. Dilerim Allah’tan, daha sıkı oluruz. Dilerim Allah’tan, ülkemizden şu kasvetli günler gider. Efendimiz’in ismi altında yeniden bir arada oluruz.” dedi.

Peygamber Efendimiz (SAS) için yanan yürekler olmasa dünyanın değeri olmazdı

 Bosnalı Edin Taloviç programda “Gayrı İstemem” ilahisini seslendirdi. Sanatçı Aykut Kuşkaya da “Güllerin Efendisi” ilahisini okudu. Kuşkaya “Efendimiz’i anmak okumak söylemek ve anmak için buradayız. Efendimiz’i anmak Allah’ı anmaktır. Herkes O’nu Okuyor projesinde elimizden geldiğince katkıda bulunmak istiyoruz. Efendimiz için yanan yürekler olmasa dünyanın da bir değeri olmazdı. Kimseler üzmesin artık, sizi bizi kimseler incitemesin. Allah’ın eli o güzel yüreklerinizin üzerinde kalsın.” diyerek duyduğu hissiyatı salonu dolduran binlerce insan ile paylaştı. Sanatçı Mehmet Kemiksiz, Ziya Paşa’dan ‘Bela-yı Masivaya Müptalayım Ya Rasulallah’ ilahisini okudu. Kemiksiz, “O’nun etrafında buluşmak dileğiyle.” diyerek ayrıldı. Ardından sahne alan Mustafa Demirci ‘Yar Muhammed Mustafa’dır’ isimli ilahiyi seslendirdi. Demirci “Efendimiz’i (sas) okumak, gönüllere dokunmaktır, Muhammedî sevgiyi yüreklerine dokuyan insanlar, sizi saygı ile selamlıyorum.” diyerek sahneden ayrıldı. ‘Derd-i İsyana Müptelayım Ya Resulallah’ ilahisini söyleyen Gökmen ise M. Fethullah Gülen Hocaefendi için annesinin kendisine ettiği şu duayı okuduğunu aktardı: “Ayağın taşa değmesin.”

‘Bir oyuncu olarak bu gecede olmaktan şeref duyuyorum’

Sunumları zaman zaman oyuncular yaptı. İki Dünya Arasında oyuncuları İnanç Benlioğlu ve Meltem Dağ birlikte sahneye çıktı. Dağ “Bir oyuncu olarak bu gecede olmaktan şeref duyuyorum. Allah cennette de Efendimiz’e komşu olmayı nasip etsin.” dedi ve sanatçı Uğur Murathan’ı davet etti. Murathan “Kadem Bastın Gönül Tahtıma’ ilahisini seslendirerek “Ne güzel bir ortam, sizlerle bir arada olmaktan gurur duyuyorum. Allah birliğimizi dirliğimizi bozmasın.” şeklinde konuştu. Programda Şefkat Tepe dizisinin Serdar Komutan’ı Mert Kılıç da bir sunuş gerçekleştirdi. Efendimiz’e bir şiir okuduktan sonra “Şefkat Tepe’den sevgi ve selamlar getirdim.” diyerek ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*