"Herkesin özverisiyle kazandık"

  • Giriş : 22.05.2008 / 17:51:00

Galatasaraylı futbolcu Ayhan Akman, Turkcell Süper Lig'de şampiyonlukla noktaladıkları geçen sezonu, çeşitli nedenlerle sıkıntılı geçirdiklerini, ancak herkesin özverisiyle mutlu sona ulaştıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ayhan, Galatasaray TV'ye yaptığı açıklamada, 6 maçın seyircisiz oynanması, sezonun bitimine 6 hafta kala teknik direktörün istifa etmesi ve maddi zorluklar üst üste gelince, sıkıntılı bir dönem yaşadıklarını belirterek, ''Bu sıkıntılı dönemin ardından şampiyon olduk. Bunda herkesin payı ve özverisi var. Tüm arkadaşlarımızla birlikte kendimize çok inanıyorduk. Sezon başında hedefimizi şampiyonluk olarak belirledik ve bu doğrultuda çalıştık'' dedi.

Elde edilen şampiyonluğu sürpriz olarak görenler bulunduğunu, ancak buna katılmadığını ifade eden Ayhan, ''Sezon başından sonuna kadar bakıldığında genel olarak yarışta önde olan ekip bizdik. Son haftalarda çok az hata yaptık. Hatta son 6-7 hafta hiç hata yapmadık. Son metreleri deparlı bir şekilde geçtik, rakiplerimizi de yendik'' diye konuştu.

Teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın görevi bırakmasının ardından, futbolcular olarak kenetlendiklerini ve hemen her gün toplantılar yaparak dertleşip, şampiyonluğa olan inançlarını dile getirdiklerini anlatan Ayhan, sonunda mutlu sona da ulaştıklarını kaydetti.

Şampiyonlukta antrenör Cevat Güler'in çok büyük emeği olduğuna da vurgu yapan Ayhan, ''İşin hep arka planındaydı. O dönemlerde bize çok yardımcı oluyordu. Özellikle bire bir yapılan antrenmanlarda bize kattıkları çok önemli. Sakat olduğum dönemlerde, gece gündüz benimle ilgilendiğini söyleyebilirim. Kimsenin olmadığı dönemlerde, tesislere gelip bizimle antrenman yapıyordu. Gerçek performansımı yakalamamda çok büyük emeği var'' diyerek hocasına teşekkür etti.

AJANSSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious