Herşey kimliğini kaybettikten sonra başladı...

  • Giriş : 15.02.2006 / 00:00:00

Akraba ziyareti için gittiği İstanbul'da 1988 yılında nüfus cüzdanını kaybeden Yüksel Yılmaz'ın hayatı, nüfus cüzdanının dolandırıcılar tarafından kullanılması ile kabusa döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yüksel Yılmaz'ın başına, kaybettiği nüfus cüzdanından dolayı gelmedik kalmadı. Nüfus cüzdanını kaybettiğine dair gazete ilanı vermesine rağmen bankalarda adına hesaplar açıp bankamatikten para çekildiğini ifade eden Yılmaz, "Hiç haberim olmadan yapılan dolandırıcılık suçları bana yüklendi. Muş Cezaevi'nde 2,5 ay yattıktan sonra Ankara ve İstanbul'da 4 ay hapis yattım. Sadece bir suçtan dolayı beraat ettim, 4 dava daha devam ediyor. Futbolcuydum, işimi kaybettim. Nişanlım da beni terk etti. Sabıkalı olduğum için bir işe giremiyorum. Zamanımın büyük bölümü Adliye koridorlarında geçiyor." dedi.

Şimdi bir çay ocağında işçi olarak çalışan Yılmaz, "Ben de ne yapacağımı şaşırdım. İstanbul'da dolandırıcılık suçundan gıyabımda tutuklama kararı bile çıkmış, olaylardan hiç haberim yok. Bir türlü kendimi temize çıkaramadım." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious