Hesap kavgası acı bitti

  • Giriş : 03.08.2006 / 00:00:00

Şişli'de bir barda, hesap ödemesindeki anlaşmazlık nedeniyle çalışanlar ile müşteriler arasında başlayan tartışma silahlı çatışmaya dönüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Barın bulunduğu cadde üzerinde polisle zanlılar arasındaki kovalamaca da ise polis havaya ateş ederek olaya müdahale etti. 10 kişinin gözaltına alındığı olayda, cadde savaş alanına döndü.
Edinilen bigiye göre olay saat 07:00 sıralarında meydana geldi. Halasgargazi Caddesi üzerinde bulunan "Crazy" adlı bara gelen 10 kişilik bir grup ile bar çalışanları arasında hesap ödemesindeki anlaşmazlık nedeniyle çıkan kavga silahlı çatışmaya dönüştü. Müşterilerin bulunduğu ortamda birbirlerine ateş etmeye başlayan çalışanlar ile grup arasındaki silahlı kavga cadde üzerinde de devam etti. Çatışmada yaralanan Cenk E., Zeliha K., Serap K. ve soyadı öğrenilemeyen Hülya isimli bir kadın polis tarafından Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanede tedavi altına alınan yaralılardan Cenk E.'nin durumunun ağır olduğu öğrenildi. Özel İstanbul Cerrahi Hastanesi'ne götürülen Savaş A. isimli kişinin de kalbinden yaralandığı ve hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

Bu arada ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri ile zanlılar arasında kovalamaca yaşandı. Kaçmaya çalışan zanlıları durdurmak isteyen polis ekipleri havaya ateş etmek zorunda kaldı. Onlarca merminin atıldığı olayda cadde savaş alanına döndü. Zanlılar yere yatırılarak yaka paça gözaltına alındı. Olaya karışan 10 kişi gözaltına alınarak karga tulumba polis otolarına bindirilip Şişli Polis Merkezi'ne götürüldü.

Kavgaya İlhan G. isimli bir kişinin sebep olduğu ileri sürüldü. İddialara göre G. hesaba itiraz edince, bar çalışanları ile kavga etmeye başladı. Gruptan diğer şahısların da olaya müdahil olmasıyla silahlı çatışma çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious